logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

10. kolo - IE Znojmo A - Bosonohy - 4:0

ie-bosonohy-11092008.jpgV 10.kole nás čekal na našem hřišti celek Bosonoh. My jsme do utkání vstupovali s jednoznačným cílem zvítězit a potvrdit tak získané 3 body z Čebína.

Do utkání vyběhla tato sestava:
Minařík - Eliáš, Kalina, Kubošný, Tkadlec - Ostrý, Samek, Veselý (70' Šťáva), Urválek (73' Cakl) - Kubále, Černý.


Od začátku zápasu bylo jasné, že to budeme my, kteří budeme určovat tempo hry a že hosté přijeli jenom bránit a vyrážet k rychlým brejkům.
Dostali jsme soupeře pod tlak, ale on výborně organizovanou obranou nás držel mimo nějaké větší šance.
2min. - centr Samka do vápna, ale těsně před osamoceným Kubálem odhlavičkoval obránce. Hned vzápětí 2 naše rohy, ale opět posbírali obránci.
Ve 4.min. přímý kop Urválka, ale opět nás hosté nepustili do zakončení a obrana odhlavičkovala do bezpečí.
Hosté se dostali na naši polovinu až v 8. min., kdy zahrávali roh a hned nebezpečně - míč poskakoval na malém vápně, ale Minařík byl pozorný a míč odkopl do bezpečí.
Soupeř dobře zahušťoval střed hřiště a my jsme hráli hodně složitě, takže jsme se dostávali jen k sérii rohových a přímých kopů, které vysoká obrana hostů vždy odhlavičkovala pryč.
Po jednom z rohů vybojoval odražený míč Kubošný, který našel kolmicí Tkadlece, který zůstal osamocen v pokutovém území, vystřelil z otočky, ale gólman vytáhl na další roh.
V 18.min opět zahrozili hosté, kteří vytvořili závar na našem velkém vápně, po kterém hostující záložník vysoko přestřelil.
O minutu později zahráváme další roh, který Urválek přetáhl na zadní tyč, kde stál samotný Tkadlec, který z voleje trefil boční síť.
Hra se odvíjela stále podle stejného scénaře, my jsme se snažili postupným útokem dostat do šance, ale hosté dobře bránili a všechny naše pokusy včas zastavovali.
Ve 26. min. se nadechl ke krásnému sólu Kalina, který přešel přes 5 hráčů hostů a jeho technické zakončení z hranice šestnáctky skončilo těsně vedle.
V 27.min. nám zatrnulo - střela hostů z 18m a tesně před Minaříkem tečuje Kalina do jeho protipohybu, ale naštěstí pro nás, míč letí těsně vedle.
O chvíli později Ostrý chytrou přihrávkou posílá Černého do šance, jehož střelu na poslední chvíli stoper skluzem zblokuje.
Poslední 3 minuty první půlky jsme hosty zatlačili do defenzívy a nejprve Samek z přímého kopu z 18m těsně míjí branku a hned vzápětí zahráváme 2 rohové kopy a 2 přímé kopy ze strany, ale všechny centry odvrací hostující obrana.

V druhé půli už existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo a to naše. Na soupeře platila naše veliká chuť do hry, ještě jsme zvýšili pohyb, zrychlili a hlavně zpřesnili jsme naše přihrávky a bylo jen otázkou času, jestli se nám podaří vstřelit gól.
V 47' centr do malého vápna na Černého, jehož slabou hlavičku gólman v pohodě chytil.
V 50' minutě sólo Ostrého od půlky hřiště, ale bohužel finální přihrávku na Samka zkazil. Hned vzápětí si dvakrát vyměnili míč Kubále s Černým, prvně jmenovaný krásně zasekl obránce, ale střelu z 10m zamířil jen do brankáře.
V 56min. zahráváme další roh, obrana vyhlavičkovala mimo vápno, kde vyhrává hlavičkový souboj Černý, vrací míč do vápna a Kubále zády k brance střílí krkolomně z první a míč nekompromisně uklidil do sítě - 1:0.
65min - Samek dostává dlouhý míč po lajně, který hostující obránce netrefil a spolu s Ostrý beží sám na jediného hráče hostí, přihrává Ostrému do samostatného úniku, ale bohužel ten nezpracoval a ukopl si míč daleko od nohy, přímo gólmanovi do náruče.
Za chvíli vniká Urválek do vápna, dává oblouček na Kubále a ten hlavou vstřílí druhý gól - 2:0.
V 68 min. krásná akce - Černý - Kubále a jeho přihrávku za obranu na kterou si seběhl Samek a dává do prázdné - 3:0.
Hosté už úplně rezignovali a stáhli se před své vápno a soustředili se jen na to, aby neinkasovali další góly.
My jsme nepřestali hrát a na hosty se valil jeden útok za druhým, ale další šance po krásných únicích Tkadlece nebo Cakla zůstaly nevyužity.
Až v 90. minutě vnikl do vápna Samek a i když byl sám před bránkářem nezištně přihrál na hatrrick Kubálemu, který do prázdné brány vstřelil gól, jímž stanovil konečný výsledek zápasu - 4:0.

Řekli po utkání:

Ladislav Berka - prezident klubu:
Konečně nastalo zlepšení v naší hře, které začalo už v Čebíně.
Hráčům patří poděkování za předvedený výkon a doufám, že v dalších zápasech budeme pokračovat v těchto výkonech, disciplíně a přístupu k zápasu.
Bez toho nejde pomýšlet na úspěchy.


Daniel Černý - útočník:
První poločas jsme se nedostávali do šancí, hosté dobře bránili a my jsme jen nakopávali.
V druhé půli jsme začali víc běhat a hlavně hrát po zemi. Dali jsme brzy první gól, který nás ještě více nakopl a pak už jsme na hřišti dominovali.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Vyberte nové logo klubu

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Fotbalové zprávy

25. březen 2023

Naši sponzoři

Reklamní blok