Mikulov zima 2009 - IE Znojmo A - Novosedly - 3:2

IE Znojmo A - Novosedly - 3:2 (1:0), góly - 2x Kubále, Štava.

Mužstvo si užilo zaslouženého odpočinku po náročné podzimní sezóně a po skoro 2 měsících se zapojilo do tvrdé zimní přípravy, která začala v pátek 9.1.2009. Probíhá v domácích podmínkách, kdy se střídá venkovní běhání s pobytem v tělocvičně.  Již tradičně se účastníme zimního turnaje na umělé trávě v Mikulově, který hlavně ze začátku přípravy slouží jako zpestření tvrdé dřiny pro hráče. První zápas jsme sehráli v sobotu 24.1. s mužstvem Novosedel, tedy se soupeřem se kterým se potkáváme i v soutěži. Kluci měli v nohách tvrdé tréninky, takže jsme všichni byli zvědavi, jak se vyrovnají s míčem, který viděli v lednu poprvé.

Do utkání jsme vstoupili s touto sestavou:
Krčál - Eliáš (75. Truhlář), Kalina, Šťáva, Kubošný - Ostrý, Samek, Veselý (46. Urválek), Tkadlec - Kubále, Černý.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kdy zejména jejich levý rychlohohý záložník Mucala a vysoký útočník Trpišovský nám dělali velké problémy. Od 15. minuty jsme zlepšili pohyb a hlavně přihrávku, ovládli jsme hru a začali jsme si vytvářet tlak, který jsme zúročili po krásné akci, kdy Ostrý po úniku přihrál před prázdnou branku Šťávovi a pro něho nebyl problém dostat náš tým do vedení 1:0. Po celou první půli jsme předváděli pěkný fotbal, vytvářeli jsme si tlak, z kterého pramenili šance, ale vázla nám finální přihrávka, takže vedení jsme nezvýšili. Soupeř se dostával jen k ojedinělým protiútokům. ze kterých vytěžil jen sérii rohových kopů.

Do druhé půle jsme vstoupili stejně, hráli jsem aktivně a po dalších pěkných akcích, dvěma góly do 60.minuty zvýšil Kubále na 3:0. Ale chvíli po našem třetím gólu, snížili hosté na 3:1 po trestuhodné chybě Kaliny a od této chvíle jsme naprosto odevzdanému soupeři umožnili dostat se do zápasu. My jsme přestali běhat, kazili jsme i jednoduché přihrávky, byli jsme u všeho později a soupeře bylo najednou plné hřiště. A jen díky vynikajícímu výkonu mladého Krčála v naší bráně, jsme takto jednoznačně rozehraný zápas udrželi a vyhráli jsme 3:2. I přesto, že soupeř si v závěru vytvořil několik vynikajících gólových šancí.