logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

17. kolo - IE Znojmo - Rajhrad - 1:2

V sobotu 4.4. jsme nastoupili k prvnímu jarnímu zápasu. Potom co bylo odloženo naše utkání v Miroslavi jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo Rajhradu.

Do utkání nastoupili:

Minařík - Eliáš, Kalina, Šťáva, Tkadlec(74' Kubošný) - Ostrý, Veselý, Samek, Doválel( 59' Urválek) - Kubále, Černý(39' Čech).

Od začátku jsme hráli aktivně, chtěli jsme hrát, dobře jsme se pohybovali a hned v 5. minutě přišla velká šance, Samek vybojoval míč na středu, vletěl do vápna, ale místo zakončení akce střelou z dobré pozice volil přihrávku na Kubáleho, který byl dobře střežen.
V 7. min. po našem autě na naší polovině získali hosté míč a hostující Kouřil vystřelil z 20 m nad bránu Minaříka.
9. minuta a  první náš rohový kop, který Samek posadil na hlavu Tkadlece a ten otvírá skóre zápasu - vedeme 1:0.
Bohužel naši hráči po vstřeleném gólu usnuli na vavřínech, přestali běhat a nechávali soupeři hodně prostoru. Rajhrad postupně vyrovnal hru a stával se lepším mužstvem.
V 13.minutě vyhrál Kubále hlavičkový souboj, míč se dostal k Černému, který akci 1 na 1 zakončil střelou, kterou gólman vyrazil pouze před sebe, bohužel naši hráči se jen dívali, místo toho aby sledovali míč a dobíhali ho.
Ve 14.min už zahrozili pořádně hosté, Kalina podskočil dlouhý nákop hostů, ale osamocený hostující útočník zakončil slabě do Minaříka.
O chvíli později zahrávali přímý kop hosté z nebezpečné vzdálenosti, Minařík tečovanou střelu zázračně vyrazil, dorážku do prázdné brány vykopával Ostrý a další dorážku opět kryl Minařík.
Ve 20.minutě Ostrý z našeho vápna krásným pasem našel Kubáleho, který se řítil od půlky sám na hostující branku, bohužel těsně před zakončením mu vracející se obránce vypíchl míč, Kubále ho ale opět získal a vystřelil z hranice šestnáctky těsně vedle.
26' jsme se dostali do brejku 3 na 2, ale Samek špatně nahrál a z protiútoku si hosté vytvořili tutovku, kterou zakončili střelou nad.
31' a hosté předvedli pěknou křídelní akci na jeden dotek, centr do vápna, kde nikdo z hostů nebyl.
Ve 34.minutě nejlepší hráč zápasu - hostující Kouřil, vymotal u rohu velkého vápna 3 naše hráče. kteří mu tuto situaci svou laxností velmi ulehčili, přihrál pod sebe na nabíhajícího útočníka, který nekompromisní střelou pod břevno vyrovnává - 1:1.
V 39. min. prošel Černý mezi dvěma obránci, kteří ho faulovali, bohužel píšťalka rozhodčího zůstalo němá a Černý kvůli zranění musel střídat.
Na konci první půle jsme zahrávali rohový kop, po kterém se hosté dostali k rychlému brejku, kdy jejich útočník přesprintoval přes půl hřiště, nahrával pod sebe, kde se na poslední chvíli objevil Tkadlec a míč odkopl do bezpečí.

Druhá půle začala bojem o střed hřiště, hra byla neurovnaná, plná nepřesností. V 57.min. vybojoval Čech roh, z kterého Tkadlec hlavou přestřelil. Z následné akce vybojovali hosté přímý kop, který výborně zahrál Kouřil, našel naší obrnou zapomenutého hráče, který ve své obrovské šanci přestřelil.
V 62.min. předvedl pěknou individuální akci Samek, zbavil se dvou hráčů a přihrál krásně do ulice Kubálemu, který bohužel míč nezpracoval. Hned vzápětí Kouřil krásně prostrčil na útočníka, jehož Minařík vychytal a vyrazil na roh. Po jeho rozehrání jsme získali míč, dostali jsme se do rychlého protiútoku, Samek přihrál Kubálemu, ten mu chtěl vrátit, ale přihrál nepřesně a Samek míč nedoběhl.
67' a hosté zahrávají přímý kop z velmi dobré vzdálenosti, pěkná a tvrdá střela míří do tyče, na odražený míč se naše obrana pouze dívá a kolem stojícího Tkadlece proběhne hostující hráč a doráží do prázdné branky - 1:2.
Po tomto góle se hosté zatáhli před vlastní šestnáctku, dobře bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům.
74' unikl Ostrý po křídle, zacentroval do vápna, kde zkoušel zakončit akrobaticky Kubále, ale míč netrefil.
81' mohli definitivně rozhodnout hosté, kdy po jejich přímém kopu trestuhodně zahodili další tutovku.
V záverečném náporu jsme si vytvořili ještě dvě šance na vyrovnání, nejprve Kubále z přímého kopu trefil tyč a v poslední minutě po centru Eliáše mohl sám zakončovat hlavou osamocený Kubále, ale míč mu z hlavy sebral Kalina, který ho jen nazvedl do území kde nikdo nebyl.
Konec zápasu se odehrál ve velmi vypjaté atmosféře, kterou zavinili naši hráči, kteří nezvládli porážku a nezkrotili své emoce.

Řekli po utkání:

Ladislav Berka, prezident klubu - Jsem velmi zklamán nezodpovědným výkonem mužstva, byla to hrůza a děs.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři