16. kolo - Miroslav - IE Znojmo - 0:0

Ve středu 8.4. jsme odjížděli na dohrávku do Miroslavi, kde se v minulém týdnu kvůli podmáčenému terénu nehrálo.

Domácí měli velkou motivaci, kdyby vyhráli, dostali by se na první místo v tabulce. My jsme chtěli odčinit náš špatný výkon z utkání s Rajhradem.

Nastoupili jsme v sestavě:

Minařík - Eliáš, Kalina, Šťáva, Tkadlec (76' Urválek) - Ostrý, Veselý, Samek, Doválel - Kubeš (62' Kubošný), Kubále (88' Čech).

Domácí na nás od začátku vletěli a hned v první minutě zahrávali roh, který jsme odvrátili.
V 5. min. šel míč za naší obranu, Šťáva míč netrefil a Rohlík se řítil sám na bránu, ale přestřelil.
10' a my jsme se konečně osmělili a po pěkné akci na jeden dotek přišla špatná přihrávka od Eliáše na volného Kubeše.
Ve 12.minutě se individuálně u rohového praporku prosadil Samek, nacentroval do vápna, kde těsně před Kubešem vyboxoval domácí brankář Koutník.
Hned z protiútoku zahrávali domácí 2 rohy za sebou, ale bez efektu.
V 15.min střílel Samek, ale trefil jen před sebou stojícího stopera, k odraženému míči se dostal Doválel, ale jeho zakončení bylo slabé a mimo bránu.
19' Kubeš z přímého kopu nádherně míří do šibenice domácí branky, ale Koutník předvádí fantastický zákrok a střelu vyráží.
Ve 23' minutě dostává Doválel bez jakéhokoliv varování červenou kartu, byli jsme z této situace rozhození a cítili jsme se hodně poškození, proto jsme byli hodně podráždění a křivdu, kterou jsme cítili, jsme neustálými řečmi sdělovali rozhodčímu, který nás trestal nekompromisně žlutými kartami.
Domácí nás ihned zatlačili na naši polovinu a dostali jsme se pod tlak, ale bez jakékoliv šance domácích, kluci neuvěřitelně bojovali a dřeli.
Soustředili jsme se na ojedinělé akce a jedna taková přišla v 34.min. kdy po centru Kubeše se míč dostal k zapomenutému a Samkovi, který prostřelil gólmana, ale bohužel z prázdné branky obětavým skokem zachránil domácí Bílek.
Domácí se do šance dostali až ve 44', kdy Hort přešel přes tři hráče a akci zakončil tvrdou střelou, kterou Minařík vyrazil.

Do druhé půle jsme nastupovali s jediným úkolem, perfektní obrana a vyrážet do brejků.
Hned na začátku druhé půle, krásná ulice na domácího útočníka, který si zaběhl za obranu, ale Minařík se k míči dostal dříve.
Ve 48' zahráváme roh, Koutník podběhl, bohužel Tkadlec nedoskočil na míč.
V 54' se krásně uvolnil Hort a z úhlu tvrdě vystřelil- Minařík vyráží na roh.
57' jsme předvedli rychlý brejk, kdy se do obrovské šance dostal Ostrý, ale svou tvrdou střelu zamířil přímo do středu branky.
Hraje se hlavně na naší polovině, ale kluci dávají do hry všechno, bojují a domácí do šancí nepouštějí, dostávají se jenom k nepřesným střelám ze střední vzdálenosti.
73' a po dlouhé době se dostáváme do akce a hned do gólové, Samek vybojoval míč a spolu s Kubálem a Ostrým běží na dva obránce, přihrává volnému Ostrému, který je opět stojí tváří v tvář Koutníkovi, ale tentokrát se zakončení bojí, zasekává obránci, ale Koutník mu zmenšuje úhel a jeho střelu pak vyráží na roh.
78' a dvě velmi nebezpečné akce domácích, vždy v poslední chvíli ukopl útočníkům míč Kalina.
V 89' střídající Čech utekl po lajně obránci, zacentroval na volného Urválka, který se ocitl v obrovské šanci, ale trefil jen Samka, který clonil gólmanovi.
Hned vzápětí utekl naší obraně Hort a řítil se osamocen k naší bráně, v poslední chvíli ho ostrým skluzem sestřelil Kalina a poprávu byl vyloučen.
I přesto, že se nastavovalo ještě 7 minut, tak domácí hrozili jen centry do našeho vápna, které mužstvo v čele s Minaříkem obětavě ubránilo.

Řekli po utkání:

Ladislav Berka, prezident klubu - Koněčně zodpovědný výkon, mužstvo odvedlo to na co má, jsem spokojen s nasazením a obětavým výkonem...chtěl bych mužstvu poděkovat.

Laďa Pešek, obránce Miroslavi
- uškodila nám červená karta pro hosty, protože se potom zatáhli na vlastní polovinu a vyráželi do nebezpečných brejků. S bodem jsme spokojeni, hosté měli více šancí.