20. kolo - Dobšice - IE Znojmo - 2:0

V neděli 26.4. jsme se utkali s týmem Dobšic na jeho půdě. Dobšice jsou zatím mužstvem jara, když všechny své zápasy vyhrály.

Do utkání jsme nastoupili v sestavě:
Minařík - Eliáš, Kalina, Veselý, Kubošný - Ostrý, Samek,Šťáva (71' Urválek), Tkadlec - Kubále, Kubeš (3' Čech, 62' Černý).

Video z utkání

Celý zápas ovlivnil silný vítr, takže to byl spíše boj než pohledná hra.
Bylo vidět, že pro obě mužstva uspět v tomto derby hodně znamená a od začátku zápasu to byl souboj o každý metr hřiště.

V 2.min. pronikl po straně hřiště Ostrý, přihrál do šance Samkovi, ale tomu byl odmáván ofsajd.
Ve 3.minutě se zranil náš útočník Kubeš, místo něho byl poslán na hřiště dorostenec Čech.
8' a ohrožení naší brány od domácích - přetažený centr na zadní tyč, kde byl osamocený Stehlík, ale svou hlavičku mířil jen do Minaříka.
Ve 14.min jsme zahrávali Kalinou přímý kop, Burda špatně vyboxoval, míč proletěl tesně vedle brány.
Za chvíli jsme zahrávali přímý kop Samkem, na který si naskočil Veselý, ale svou hlavičku zamířil vedle.
23'  a Dobšice zahrávají rohový kop, odvrácený míč se dostává k Martiňákovi, který tvrdou střelou trefuje Kubošného.
Zanedlouho se odehrávala nebezpečná situace v našem vápně, s vypětím všech sil jsme odkopli, ale hned vzápětí pronikl Krůza přes Ostrého, jeho křížnou střelu vyrazil Minařík na roh.
V 29' dostal míč Šuba, na kterého naše obrana zapomněla, pronikl do vápna, jeho přihrávku na poslední chvíli zblokoval Kalina.
My jsme se dostali k ohrožení domácí branky až v 31. minutě, kdy přímák Kaliny vyboxoval Burda k Veselému, který bohužel vysoko přestřelil.
V 45' jsem předvedli rychlou akci po ose Šťáva, Eliáš, Samek, který vnikl do vápna, zasekl obránci, ale špatně přihrál.

Do druhé půle jsme šli s tím, že budeme hrát po větru a že by nám to mohlo pomoci dostat domácí pod tlak, ale bohužel na rozdíl od Dobšic jsme neudrželi emoce a za to jsme pykali.

Hned v 48.minutě jsme se dostali do naší největší šance, Kalina vybojoval míč, dal na Sama, který svůj průnik zakončil tvrdou a dobře mířenou střelou, Burda předvedl vynikající zákrok a střelu vytáhl na roh.
V 53' rozhodčí odpískal penaltu proti nám a Šuba ji s přehledem proměnil - 1:0.
Nás tato situace rozhodila, věnovali jsme se diskusím místo hry a z toho pramenila červená karta pro Kubáleho.
Snažili jsme se zvrátit výsledek, ale v deseti to bylo těžké, tlačili jsme se dopředu a Dobšice vyráželi do rychlých brejků.
69' nebezpečná situace ve vápně domácích, ale Ostrý špatně zpracoval.
72' Krůza posunul míč na Fialu a jeho zakončení vyráží Minařík na roh.
Po rozehrání tohoto rohu naše zkoprnělá obrana sleduje, jak si Bitala v klidu naskakuje na míč a zvyšuje hlavou na 2:0.
V 82.min. se dostává do osamoceného úniku z vlastní poloviny Stehlík, Minařík nás podržel a nadvakrát chytil.
Vzápětí naše šance, ale byl z toho jen roh.
Zápas skončil vítězstvím domácích, byl herně vyrovnaný, ale domácí nás výrazně přehráli svou odpovědností a přístupem k zápasu.

Černý Daniel, útočník IE Znojmo - Hra byla ovlivněna větrem, první půle byla vyrovnaná. 2. poločas ovlivnila penalta, nechali jsme se rozhodit, více než hře jsme se věnovali diskusím s rozhodčím a navíc přišla červená karta za řeči a my jsme se už na obrat nezmohli.