21. kolo - MS Brno - IE Znojmo - 0:0

V sobotu 2.5. jsme zajížděli na hřiště Moravské Slavie Brno

Do utkání vyběhla tato sestava:
Minařík - Kubošný, Kalina, Veselý, Tkadlec – Doválel (77' Pavelka), Šťáva, Samek (71' Čech), Urválek (61' Kubále) - Černý, Ostrý.

Bylo jasné, že na místním velmi hrbolatém hřišti bude jakákoliv kombinace těžká. Domácí měli navíc obrovskou výškovou převahu, a proto všechny standardní situace z jejich strany byly nebezpečné.
Ve 3. min. hned zahrávali domácí roh, který Minařík vyráží. V 9. min. jsme faulovali před šestnáctkou a nebezpečný přímý kop domácí zahráli pouze do připraveného Minaříka. Hned z protiútoku jsme si vytvořili obrovskou šanci, kdy míč po akci na jeden dotek doputoval k Samkovi, který ve vápně velmi slabou střelou trefil domácího gólmana.
Ve 13' zahrával Urválek přímý kop, ale obrana odvrátila do bezpečí.
17' a centr domácích do malého vápna, kde stál osamocený hráč, ale naštěstí hlavou mířil mimo.
V 23. přišel další nákop za naší obranu na osamoceného útočníka, v poslední chvíli se objevil Kubošný a míč ukopl na roh.
Pak jsme se zase dostali ke slovu my, ale Kalinův přímý kop mířil jen doprostřed branky. V 35. na pas Veselého za obranu si naběhl Doválel, ale svou střelou trefil jen křižujícího obránce.
Na konci poločasu si vytvořili domácí 3 velké šance, po kterých se třesou tyče snad ještě dnes. Po dvou dlouhých autech domácí nejprve trefili břevno a o chvíli později i tyč naší brány. No a v poslední minutě první půle po rohu hlavou těsně minuli naší bránu.
V druhé půli už nás domácí přehrávali svou jednoduchostí, všechny míče nakopávali směrem dopředu a my jsme ve vzdušných soubojích často faulovali a zahráváním standardních situací na své "věže" nás dostávali pod tlak.
V 54. min. udělal velkou chybu Urválek, kdy ztratil lehce míč, ale povedlo se nám odvrátit na rohový kop, ze kterého opět zakončovali hlavou domácí, ale naštěstí pro nás opět vedle. A znovu naše chyba v rozehrávce a domácí úročník už chtěl zakončovat, ale Kubošný mu střelu zblokoval.
V 62. min. zahrává Kalina přímák za obranu, kde si na míč nabíhá Kubále a z voleje svou krásnou střelu míří těsně vedle.
V 74. min. Kalina podskočil míč, útočník zakončuje křížnou střelou, ale Minařík je připraven a střelu vyráží.
83' a přímák domácích na přední tyč, ale v tomto zápase vynikající Minařík byl opět připraven.
Hned z protiútoku prochází Ostrý krásně středem přes tři hráče, vnikne do vápna, ale jeho zakončení bylo zblokované.
V 88. dostává naprosto zbytečnou a nepochopitelnou červenou kartu Kalina a domácí zahrávají v závěru 4 rohové kopy za sebou, po jednom se opět třese břevno naší branky.
V nastaveném čase můžeme strhnout vítězství na svou stranu, po rychlém brejku se ocitá Ostrý sám na hranici velkého vápna, ale šance se zalekl a hledal Kubáleho, který ač v úhlu krásně vystřelil, ale bohužel těsně vedle.

Řekli po utkání:
Veselý Martin, IE Znojmo - Domácí si vytvořili hlavně díky standardním situacím územní převahu, jejich šance jsme s pomocí tyčí a břevna ubránili a se štěstím jsme si odvezli bod.