logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

21. kolo - MS Brno - IE Znojmo - 0:0

V sobotu 2.5. jsme zajížděli na hřiště Moravské Slavie Brno

Do utkání vyběhla tato sestava:
Minařík - Kubošný, Kalina, Veselý, Tkadlec – Doválel (77' Pavelka), Šťáva, Samek (71' Čech), Urválek (61' Kubále) - Černý, Ostrý.

 

Bylo jasné, že na místním velmi hrbolatém hřišti bude jakákoliv kombinace těžká. Domácí měli navíc obrovskou výškovou převahu, a proto všechny standardní situace z jejich strany byly nebezpečné.
Ve 3. min. hned zahrávali domácí roh, který Minařík vyráží. V 9. min. jsme faulovali před šestnáctkou a nebezpečný přímý kop domácí zahráli pouze do připraveného Minaříka. Hned z protiútoku jsme si vytvořili obrovskou šanci, kdy míč po akci na jeden dotek doputoval k Samkovi, který ve vápně velmi slabou střelou trefil domácího gólmana.
Ve 13' zahrával Urválek přímý kop, ale obrana odvrátila do bezpečí.
17' a centr domácích do malého vápna, kde stál osamocený hráč, ale naštěstí hlavou mířil mimo.
V 23. přišel další nákop za naší obranu na osamoceného útočníka, v poslední chvíli se objevil Kubošný a míč ukopl na roh.
Pak jsme se zase dostali ke slovu my, ale Kalinův přímý kop mířil jen doprostřed branky. V 35. na pas Veselého za obranu si naběhl Doválel, ale svou střelou trefil jen křižujícího obránce.
Na konci poločasu si vytvořili domácí 3 velké šance, po kterých se třesou tyče snad ještě dnes. Po dvou dlouhých autech domácí nejprve trefili břevno a o chvíli později i tyč naší brány. No a v poslední minutě první půle po rohu hlavou těsně minuli naší bránu.
V druhé půli už nás domácí přehrávali svou jednoduchostí, všechny míče nakopávali směrem dopředu a my jsme ve vzdušných soubojích často faulovali a zahráváním standardních situací na své "věže" nás dostávali pod tlak.
V 54. min. udělal velkou chybu Urválek, kdy ztratil lehce míč, ale povedlo se nám odvrátit na rohový kop, ze kterého opět zakončovali hlavou domácí, ale naštěstí pro nás opět vedle. A znovu naše chyba v rozehrávce a domácí úročník už chtěl zakončovat, ale Kubošný mu střelu zblokoval.
V 62. min. zahrává Kalina přímák za obranu, kde si na míč nabíhá Kubále a z voleje svou krásnou střelu míří těsně vedle.
V 74. min. Kalina podskočil míč, útočník zakončuje křížnou střelou, ale Minařík je připraven a střelu vyráží.
83' a přímák domácích na přední tyč, ale v tomto zápase vynikající Minařík byl opět připraven.
Hned z protiútoku prochází Ostrý krásně středem přes tři hráče, vnikne do vápna, ale jeho zakončení bylo zblokované.
V 88. dostává naprosto zbytečnou a nepochopitelnou červenou kartu Kalina a domácí zahrávají v závěru 4 rohové kopy za sebou, po jednom se opět třese břevno naší branky.
V nastaveném čase můžeme strhnout vítězství na svou stranu, po rychlém brejku se ocitá Ostrý sám na hranici velkého vápna, ale šance se zalekl a hledal Kubáleho, který ač v úhlu krásně vystřelil, ale bohužel těsně vedle.

Řekli po utkání:
Veselý Martin, IE Znojmo - Domácí si vytvořili hlavně díky standardním situacím územní převahu, jejich šance jsme s pomocí tyčí a břevna ubránili a se štěstím jsme si odvezli bod.
 

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Vyberte nové logo klubu

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Fotbalové zprávy

25. březen 2023

Naši sponzoři

Reklamní blok