logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

24. kolo - IE Znojmo - Jevišovice 2:1

V sobotu 23.5. k nám zavítalo ve velmi důležitém zápase pro oba týmy mužstvo Jevišovic.

Do utkání jsme nastoupili v sestavě:
Minařík - Doválel, Veselý, Kubošný (66' Pěnkava), Tkadlec - Ostrý, Samek, Šťáva, Černý - Poláček (74' Čech), Urválek (90' Pavelka).
Do utkání jsme vstoupili nešťastně, hned v 1. min. uděla na půlce chybu Ostrý, hosté šli do brejku, ale včas jsme odvrátili.
Ve 4.min. obrovská šance našich, Urválek se obtočil kolem obránce, vystřelil, gólman vyrazil před sebe a dobíhající Ostrý z malého vápna přestřelil.
Za chvíli unikl Černý po lajně, centr do vápna, nikdo z našich ale nezakončil.
V 15. min. krásná akce našich  - pas Doválela sklepl z první prsama Samek na Poláčka, který z hranice vápna ihned levou zakončil, bohužel těsně vedle.
Zápas byl bojovný, my jsme byli fotbalovější, tlačili jsme se do útoku, ale naráželi jsme na dobře organizovanou obrannou hráz hostů z Jevišovic, ze které vyráželi do rychlých a nebezpečných brejků.
V 27. tvrdě vystřelil Urválek. bránkářovi vypadl míč, ale těsně před naším dobíhajícím hráčem ještě stihl chytit.
29' a dostáváme gól, dlouhý nákop za naši obranu na který si naběhl Makovička a šel sám na Minaříka, který jeho střelu vyrazil, ale osamocený dobíhající Drozd střílí do prázdné branky - 0:1.
V 32.min. Šťáva krásně prochází středem, dává do ulice Poláčkovi, který ve vápně přihrává pod sebe, ale naši byli opět o krok pozadu.
34' a dvě akce našich - Samek získal míč, prostčil na Poláčka, který ihned vystřelil, ale gólman nohou vyrazil, vzápětí jsme míč znovu získali, ale Samkova střela mířila vysoko nad.
O chvíli později se Poláček probil středem až na šestnáctku, ale jeho střela mířila jen do brankáře.
45' a zkrat hostujícího hráče, který v přerušené hře chtěl odkopnout míč, aby jsme nemohli zahrávat rychlý aut, ale nešťastně trefil Samka, který už míč držel v ruce, takže došlo k vyloučení a Jevišovice hráli celý druhý poločas o deseti.

Do druhé půle jsme nastoupili maximálně koncentrovaní a odhodlaní se o dobrý výsledek poprat, ikdyž s vědomím, že soupeř se zatáhne a bude pro nás těžké se dostávat do šancí.
V 50' se ke střele dostal Ostrý, ale byla to slabá střela a Stejskal s ní neměl problémy.
57' a přímý kop Urválka, obránci odvrátili na roh.
V 60' nám obrovsky zatrnulo, hosté mohli jít do dvoubrankového vedení - chyba našich ve středu hřiště, na Veselého, se řítili 3 hostující hráči, ale Veselý dobře situaci přečetl a na poslední chvíli míč vypíchl a tuto šanci zažehnal.
V 65' se k tvrdé střele dostal Samek, ale bohužel opět mířila do brankáře.
O chvíli později pěkná akce našich, míč se dostal k volnému Pěnkavovi, který vystřelil z dobré pozice nad.
Ale hned z následující akce se míč po přihrávkách podél vápna dostává k Samkovi, který střelou do šibenice vyrovnává - 1:1.
V 70.min. se do obrovské šance dostává Ostrý, ale opět střela míří vedle.
V 72' se po dlouhé době dostávají ke slovu hosté, kteří po pěkném signálu, zakončují tesně vedle.
Po zbytek zápasu byl obraz hry pořád stejný, my jsme hosty zavřeli na jejich půlce a snažili jsme se vstřelit vítězný gól, hosté dobře bránili a nepouštěli nás o větší šance.
Až přišla 90. min. a přímý volný kop Urválka, který prostřelil vše co mu stálo v cestě a zajistil nám důležité vítězství - 2:1.

Jaroslav Ludvík, asistent trenéra - mužstvo zaslouží poděkování, jak celý zápas dřelo a šlo za vítězstvím, které se nakonec podařilo vybojovat, i přes dobře zorganizovanou obranu Jevišovic.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři