25. kolo - Kohoutovice - IE Znojmo 0:5

Kohoutovice - IE Znojmo - 0:5 (0:2), góly - Tkadlec, Šťava, Urválek, 2x Samek.

V neděli 31.5. jsme zajížděli na horkou půdu zachraňujících se Kohoutovic.

Nastoupili jsme v sestavě:
Minařík - Doválel, Veselý, Kubošný, Tkadlec - Černý, Samek (77' Pěnkava), Šťáva, Ostrý - Urválek (53' Kalina), Čech (53' Drmota).

Do utkání jsme nastoupili s jediným cílem, konečně protrhnout naši střeleckou nemohoucnost ve venkovních zápasech a navázat na kvalitní výkon z posledního zápasu s Jevišovicemi.

Za deštivého počasí jsme od začátku zápasu byli pány na hřišti a domácí jsme jednoznačně přehrávali.
Hned v 2.min. střílí Urválek z 20m vedle.
V 7. min. jsme získali ve středu hřiště míč, Šťáva posunul na Urválka, kterému nabíhali 3 spoluhráči na jediného obránce, ale bohužel přihrávka mířila právě na osamoceného beka.
V 11.min. Samek našel Doválela, který těžký centr zpracoval a z hranice šestnácky ihned vystřelil, ale opět těsně vedle.
12' a chyba Kubošného ve středu hřiště, domácí posunuli na rozběhnutého útočníka, který z 18m střílí vedle naší brány.
Hned vzápětí centr do našeho vápna, míč sklepnutý pro záložníka, který střílí opět vedle.
Z protiútoku - tutovka Urválka, střela vyražená na roh. Zahráváme 3 rohy za sebou, všechny jsou nebezpečné pro domácí obranu, míč poskakuje po malém vápně, ale nikomu z našich se nepodaří míč dotlačit do brány.
V 22. min. pronikl Ostrý podél vápna, vystřelil po zemi a brankář konečky prstů vytláčí na roh. Rozehráváme roh, odražený míč se dostává k Urválkovi, který tvrdou střelou trefuje tyč, míč se odráží k Tkadlecovi, pro kterého nebyl problém vstřelit náš vedoucí gól - 0:1.
V 25.min. předvedl pěknou individuální akci Tkadlec, který se probil přes 3 obránce a nahrál Šťávovi na krásnou nechytatelnou pumelici - 0:2.
Otřesení domácí se už dostali jen v 33.min. ke střele z 20m, která před Minaříkem nebezpečně skočila, ale udržel ji a nepustil dobíhající hráče k dorážce.
V 35.min. se po pasu za obranu řítí sám na branku od půlky Čech, ale při zakončení míří vedle.
Po narážečce se Samkem unikl Ostrý po lajně, ale jeho přihrávce na osamoceného Samka chyběla přesnost.

Na začátku druhé půlky předvedl slalom mezi obránci, zakončený střelou do šibenice Urválek a je to 0:3.
V 50.min. zahrávají domácí přímý kop z 20m jen do náruče Minaříka.
52' a krásná akce našich, kdy po rychlém brejku a puštění míče Čechem mezi nohama na osamoceného Samka, proměňuje náš kapitán s velkým přehledem samostatný únik  - 0:4.
64' rychlá akce na jeden dotek po ose Tkadlec - Černý - Drmota, jehož centr, hlavou zakončuje opět Samek - 0:5.
Zápas už se dohrával pouze z povinnosti, domácí si stoupli před vápno a snažili se, aby už neinkasovali, my jsme si zbytek zápasu užívali, drželi jsme míč na svých kopačkách a tlačili jsme se do šancí.

Řekli po utkání:

Pěnkava Tomáš, trenér IE Znojmo - Konečně výkon podle našich představ, ikdyž soupeř nám to svou hrou zjednodušil. Doufám, že na výkony z posledních zápasů navážeme i ve zbytku sezóny.