26. kolo - IE Znojmo - Újezd u Brna - 3:1

V sobotu 6.6. jsme přivítali na domácím hřišti družstvo z Újezda.

Nastoupili jsme v sestavě:
Polášek (37' Minařík) - Doválel, Kalina, Veselý, Kubošný - Ostrý, Šťáva, Černý, Samek J.(66' Čech M.) - Urválek, Drmota (51' Čech P.)

Do zápasu jsme vstupovali s jednoznačným cílem potvrdit poslední vítězné zápasy, střeleckou formu, ale zároveň jsme dali šanci i 4. našim nadějným dorostencům.

V 5.min. pronikl Ostrý po lajně, ale jeho přetažený centr bohužel nikoho ve vápně nenašel. Po čtvrthodině hry vnikl do vápna Urválek, našel osamoceného Drmotu, který v obrovské šanci přestřelil. Ve 20.min. našel Doválel pěknou ulicí do vápna rozběhnutého Černého, který po zpracování míče přihrál pod sebe na Drmotu, který ale zůstal stát a hostující obránce ho předběhl. Hned z následující akce se dostávají ke slovu i hosté, kdy si vytvořili velkou šanci. Střelu z dálky vyráží Polášek na roh a po jeho rozehrání se dostává osamocený hráč k zakončení hlavou, naštěstí pro nás z velmi dobré pozice přestřeluje.V 28.min. získáváme ve středu hřiště míč, vyrážíme do rychlého brejku, ale po centru Černého chybí Urválkovi půlkrok k zakončení. V 33.min. po rychlém rozehrání přímého kopu se dostává hostující hráč do samostatného úniku, ale Polášek nás podržel. Hned z následujícího protiútoku předvedl pěknou individuální akci Ostrý, kdy po narážečce s Urválkem, proletěl soupeřovou obranou a nahrál Černému, pro kterého už nebyl problém vstřelit první gól zápasu - 1:0. V 37.min. při centru hostů do vápna se zranil Polášek, kterého tak musel nahradit Minařík. V poslední minutě prvního poločasu se ještě do výborné pozice dostal Urválek, ale místo branky svoji střelou ohrozil rohový praporek.

Na začátku druhé půle předvedl rychlý brejk přes půl hřiště Ostrý, nahrál Černému, ten posunul na Urválka, který střelou o tyč zvyšuje na 2:0. V 54.min. našel Šťáva rozběhnutého Čecha P., který stříleným centrem do vápna našel Urválka, který si vyměnil s Černým roli přihrávače a střelce a Černý zvyšuje na 3:0. V 57. min. předvedl zbytečný faul ve vápně Kalina a hosté snižují z penalty na 1:3. Tento gól hosty nabudil a v následujících 5 minutách nás dostali pod tlak, ze kterého nás vysvobodila prudká bouře s kroupami, kdy rozhodčí byl nucen přerušit zápas.

Po čtvrthodině bouře odezněla a obě družstva se vrátila na podmáčený trávník k dohrání zbytku zápasu. Újezd už nenavázal na svůj zlepšený výkon a na hřišti jsme už diktovali hru pouze my.

Do konce zápasu jsme si vytvořili ještě velké množství šancí, některé hlavně z kopaček Šťávy a Čecha M. byly z kategorie 1000%.
Ale i tak jsme spokojeni se ziskem tří bodů, ze zlepšené produktivity, ale hlavně jsme rádi, že naši dorostenci ukázali, že jsou příslibem do budoucna.