logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Hodnocení podzimu 2008 - dorost A

Hodnocení  A dorostu okresní soutěže trenérem Milanem Samkem

13 zápasů      12 výhra       1 remíza      0 prohry      95-12      37 bodů         1 místo

Tento tým se začal konsolidovat už na začátku roku 2008. Jarní část jsme podřídili formování mužstva na ročník 2008-09. Před sezónou se podařilo tým velmi dobře doplnit o hráče na hostování Samek Jan, Čech Petr, Vavříček. V letní přípravě a postupně v sezóně se tým dolaďoval.

Vstup do sezóny se nám povedl, výhra nad Hatěmi 12-0 a následná výhra na hřišti Micmanic dodala týmu sebedůvěru. Přišla domácí výhra tentokrát rekordních 18-1 proti mužstvu Štítar. Po těchto výsledcích se čekalo, jak zvládneme zápasy venku na nepříjemných pískových hřištích v Mikulovicích a Suchohrdlech. Když jsme přivezli 6 bodů, bylo jasné, že budeme bojovat o nejvyšší příčky. Doma jsme si i nadále vedli bezchybně. První test odolnosti přišel v 9. kole venku v Šatově. V poločase jsme prohrávali 2-1, ale ve druhé půli jsme dokázali utkání otočit na 6-2. Hned v dalším zápase nás čekalo utkání podzimu s Dobšicemi. Velmi zajímavý a dramatický zápas jsme dokázali otočit z 0-2 na 4-2  a položili základ na podzimní titul. Všechny zbylé zápasy jsme dokázali vyhrát, ale výsledkově jsme nezvládli předehrávku prvního jarního kola v Hatích 2-2. V jarní části se tak bude očekávat velká bitva na o první místo v tabulce.


Plusy podzimu
Zvládnutí zápasu na hřištích v Mikulovicích, Suchohrdlích a Micmanicích,
Domácí výhra s Dobšicemi
Celkový herní projev mužstva

Mínusy podzimu
Přístup hráčů na hostování ze Šatova (Rozehnal, Vavříček, Horák)
Post brankáře
Remízový zápas v Hatích

Překvapení podzimu
Výkony Jiřího Dufka. 

K jednotlivým hráčům

brankář
Drmota Tomáš- Měl velmi těžkou situaci jelikož není klasický gólman,ale spíše hráč. Měl zákroky, kterými občas podržel svůj tým,ale nevyhnul se několika hrubým chybám. Hlavně dva góly v Šatově téměř z půlky a druhý gól v Hatích byli hodně laciné. 

Obrana

Kír Vitomír - Spolehlivý a důrazný obránce, který hraje vždy na 100%. Zapracovat ovšem musí na rozehrávce, celkově na kopací technice a v obrané fázi zlepšit čisté odebírání míče. 

Čech Michal - Naskočil do týmu až v létě. Stabilně nastoupil ve druhém kole na post posledního a odehrál zde všechna utkání. Postupem času se nevyhnul chybám v obraně. Zapracovat musí na koncentraci a soustředění v utkání.

Dufek Lukáš - krajní obránce. Jeho výkony jsou střídavé. Laboroval se zraněním a některé zápasy odehrál se sebezapřením. Je schopen odehrát dobré zápasy, ale následují i propadáky. Nezvládl utkání v Micmanicích a hlavně v Hatích, kde musel předčasně střídat. Zapracovat musí především na kondici a práci s míčem.

Mossmer Marek
- kapitán a srdce týmu. Patří jednoznačně k základnímu pilíři tohoto mužstva. Svým výkonem dokáže strhnout ostatní jak na hřišti, tak v kabině. I když má hodně defenzivních úkolů dokáže se výborně prosadit i v ofenzívě, s 19 góly je druhým nejlepším střelcem. Velmi silný je ve vzdušných soubojích. I on se však nevyhnul slabším výkonům. Zapracovat musí hlavně na svém dalším fotbalovém růstu.

Martínek Jakub
– Hráč, který odehrál jen polovinu zápasů. Pokud nastoupil, podával solidní výkony. Největší problém je přístup k tréninkům, zápasům a hlavně celkově k fotbalu. To je prvořadá věc, na které musí zapracovat.

Dufek Jiří - Nastupoval nejen na kraji obrany, ale i v záloze. Levák, který překvapil a dokázal rychle zvládnout přechod ze žáků. V 9 zápasech nastoupil převážně jako náhradník, vsítil 4 góly a několik nachystal. Pro další fotbalový růst musí zapracovat především na fyzické kondici a tréninkové morálce. V hlavě si následně srovnat prioritu k fotbalu.

Raidl Robin - obránce, který nastupoval většinou jako náhradník. Jeho čas by měl postupně přijít. Zapracovat musí především koncentraci, kondici, vylepšit rozehrávku a práci s míčem.

Záloha

Chlubna František - krajní záložník, který pochopil práci hráče na svém postu. Umí se dostat do zakončení, o čemž svědčí 10 gólů, které vsítil. Zapracovat musí na lepší tréninkové morálce. Herně přitvrdit v osobních soubojích a ještě zdokonalit hru krajního záložníka.

Samek Jan
- rychlonohý záložník, který svou rychlostí dělá velké problémy soupeřům. Několikrát tuto přednost uplatnil (9 gólů). Jeden z mála, který už nastoupil za A tým mužů. Za dorost měl však hodně kolísavé výkony, nejen mezi jednotlivými zápasy, ale i v určitých fázích utkání, kdy kazí jednoduché míče. Zapracovat musí především na rozehrávce a práci s míčem.

Šperl Michal - defenzivní záložník je jedním z překvapení tohoto týmu. Svými výkony si řekl o základní místo v sestavě a spolu s kapitánem Mossmerem plní dobře tuto roli. Zapracovat musí hlavně na práci s míčem a kopací techniku.

Sovjak Tomáš - velký bojovník tohoto týmu, který v souboji neuhne a dokáže být hodně tvrdý. Plní roli levého krajního záložníka, který hraje přes nohu. Se svým úkolem se postupně velmi dobře vyrovnal a odehrál několik skvělých zápasů. V koncovce je hodně zbrklý (2 góly jsou hodně málo na to, do kolika šancí se dostal). Zapracovat musí hlavně na rozehrávce a práci s míčem, která je jeho velkou alfou a omegou.

Hagenhofer Erik -  nastoupil jen k polovině utkání z důvodu pracovního vytížení v létě. Převážně naskakoval jako náhradník. Přispěl svou akcí na a následnou asistencí na třetí gól proti Dobšicím. Naopak v Hatích, kde jsme remízovali nastoupil poprvé od začátku, ovšem zahodil co se dalo. Zapracovat musí hlavně na fyzické kondici, tréninkové morálce a přitvrdit v soubojích jeden na jednoho.

Soukup Lukáš - první tři kola nastoupil od začátku, ale postupně se posunul na post náhradníka. Dal o sobě vědět kuriozně, když ani na dva pokusy neproměnil pokutový kop v Šatově v závěru utkání. Jinak velmi poctivý, pracovitý hráč s fotbalovým myšlením, který má velký zájem pracovat na sobě. Jeden z nejlepších v tréninkové účasti. V budoucnu o sobě dá určitě vědět. Zapracovat bude potřeba na rychlosti jako takové a na rychlosti a přesnosti práce s míčem.

Útok

Kafka Jan – hráč, který první dvě kola začal jen na lavici náhradníků z důvodu tréninkové neúčasti. Od třetího kola nastupoval pravidelně. Je třetím nejlepším střelcem týmu (18 gólů). I přes to má stále rezervy ve výkonech. Zapracovat musí v zimě hlavně na fyzické kondici a umění ještě více prodat svoji rychlost a tvrdou střelu. 

Čech Petr - Druhý útočník a nejlepší střelec týmu (21 gólů). Rychlostně vybavený hráč, který se blýskl hattrickem proti Dobšicím. V zápasech se dostává do hodně šancí, ale koncovce bývá nepřesný a při rozhodnutých zápasech laxní a nedůrazný v zakončení. Zapracovat musí hlavně právě na klidu a přesnosti v koncovce, tvrdost v osobních soubojích a tréninkovou morálku.   

Vavříček Jiří - První dvě kola tento útočník nastupoval od začátku, postupně se dostal  na post náhradníka a hlavně díky své tréninkové neúčasti byl nucen jím zůstat. Tento technický hráč musí zapracovat v první řadě právě na tréninkové morálce, pokud chce fotbalově růst a pracovat na sobě.

Momentálně si hráči užívají volna a hned po Novém roce zahájíme tréninky v tělocvičně na Uhelné, venku v terénu a na hřišti. Hráče čeká náročná zimní příprava s turnajem  Miroslavi a v jednání jsou utkání na umělé trávě. Od všech hráčů se očekává hlavně zodpovědný přístup k tréninkům.

V jarní části se pokusíme udržet první místo v tabulce a probojovat se tak do kvalifikace o přeborníka okresu.

Na závěr bych chtěl poděkovat svým spolupracovníkům Jiřímu Samkovi a Petru Železnému za pomoc při trénincích a v utkáních. Na pozici vedoucího týmu patří dík Soni Samkové.

Realizační tým
Trenéři - Milan Samek, Jiří Samek
Vedoucí týmu - Soňa Samková

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Vyberte nové logo klubu

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Fotbalové zprávy

25. březen 2023

Naši sponzoři

Reklamní blok