logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

9. kolo - Dyjákovice - IE Znojmo - 5:2

Dyjákovice - IE Znojmo - 5:2 (4:0), góly - Baláž, Zifčák.

Sestava: Kroupa - Doubek J., Pospíchal, Mikulovič, Doubek M., Camfrla, Zifčák, Benda, Chlubna - Švéda (55. Vopravil), Baláž.

V 9. kole naši žáci zajížděli k zápasu do Dyjákovic. V sestavě chyběli Hruška a Lacko a bylo to znát. Především v prvním poločase se domácím podařilo vše, co jakkoli ohrožovalo naši branku. A tak se ujali již v desáté minutě vedení laciným gólem, který by se měl chytat. Nezkušenost našeho golmana a bohužel i jeho výška byla tou hlavní příčinou. Další gól domácí vstřelili opět velmi jednoduše a za přispění našeho nedůrazu v obraně. Do poločasu se jim pak podařilo ještě zvýšit na hrozivých 4:0 a vypadalo to na velký debakl. Nepodrželi jsme balón, nemluvili jsme na sebe, nenabíhali jsme si.Těsně před poločasovým zvizdem mohl pan rozhodčí pískat dle našeho názoru jasnou penaltu na pronikajícího Bendu, ale naše přání nebylo vyslyšeno.

Možná i to, že byly tyto nedostatky v poločasové přestávce důrazně a jasně hráčům vyčteny, se do druhé půle nastoupilo se zcela jinou herní taktikou a hned to bylo znát. Již v úvodu se podařilo několikrát nebezpečně zahrozit a naše první branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po pěkné kombinační hře (nutno podotknout, že na ne příliš dobrém travnatém a drnovatém povrchu) se podařilo vstřelit branku po spolupráci Mikulovič - Benda - Chlubna - Benda - Baláž (4:1). Nám se dále dařilo v kombinacích a po jednom z centrů, kdy byl náš útočník držen, rozhodčí odpískal penaltu. Tu s přehledem proměnil Zifčák (4:2). Naši kluci se dál snažili a několikrát nebezpečně zahrozili. Další gól už se však nepodařilo vstřelit a navíc domácí na konci zápasu pojistili své vítězství na konečných 5:2.

Ze zápasu si musíme pro příští zápasy vzít jednoznačné ponaučení - nemůžeme hrát jen jeden poločas. Je třeba hrát s plným nasazením od prvních minut a nečekat co soupeř předvede. Případné vedení se pak již velmi těžko otáčí.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Vyberte nové logo klubu

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Fotbalové zprávy

25. březen 2023

Naši sponzoři

Reklamní blok