Přátelsky Weitelsfeld - IE Znojmo A - 2:2

Weitelsfeld - IE 2-2 (1-1), goly - Kapitán, Rolník.

V sobotu 25.7. jsme zajížděli k přátelskému zápasu kousek za hranice - do rakouského městečka Weitersfeldu, do bývalého působiště našeho trenéra Pěnkavy.

Nastoupili jsme v sestavě:

Polášek - Železný M., Kalina, Veselý, Doválel (46. Kubeš) - Rolník, Šťáva( 46. Pavelka), Černý(46. Ostrý), Železný P. - Kapitán, Urválek(46. Kubále).

V týmu máme 4 nové hráče, takže tento zápas byl pro nás hlavně zkouškou jejich herní výkonosti.
Od začátku zápasu bylo patrné, že jsme soupeře podcenili a nepřistoupili jsme k utkání, tak jak bychom měli. Domácí tým naopak nastoupil dobře připravený, bylo v něm spoustu mladých a rychlých hráčů a zkušenost zastával v mužstvu bývalý brankář Znojma Pavel Bulín.

Od začátku zápasu jsme byli lepším mužstvem, v první půlce ale domácí sehráli výbornou partii, kdy my jsme se tlačili do jejich zorganizované obrany a oni pak vyráželi do rychlých a velmi nebezpečných brejků. Ujali jsme se vedení po gólu Kapitána, ale domácí si poté vytvořili několik gólových šancí, které na rozdíl od nás proměnili a otočili výsledek na 2:1. Ve druhé půlce se obraz hry změnil, domácí se v první půlce vydali ze všech sil a tak se skoro po celý poločas nedostali na naši polovinu. Z tlaku, který jsme si vytvořili, jsme si bohužel vytvořili málo šancí a ty nám bohužel vychytal nestárnoucí Bulín, hlavně přímý kop Kubáleho už jsme viděli v síti, ale Bulín byl proti. Spoustu střel jsme mířili vysoko nad bránu, navíc nám těžce vázla finální přihrávka. Až Kapitánova krásná přihrávka našla osamoceného Rolníka, který nedal brankáři šanci a bylo vyrovnáno - 2:2. Tímto výsledkem i zápas skončil.

Řekli po utkání:
Tomáš Pěnkava, trenér:
U našich hráčů došlo k podcenění soupeře, na rakouské poměry předvedli velmi kvalitní hru. Náš výkon byl nevyrovnaný, ale bylo to způsobeno tím, že jsme zkoušeli 4 nové hráče.
Jak vidíte, fanoušci už jezdí i do Rakouska a dokonce za pomoci vlastních pohonných sil.

DSC03933 DSC03937 DSC03938 DSC03940 DSC03941