Pohár - IE Znojmo - Tasovice - 1:1 (5:4 na pok. kopy)

DSC00231Naši borci sehráli důstojné útkání se soupeřem z krajského přeboru. V normálním hracím čase utkání skončilo remízou 1:1. Na pokutové kopy jsme měli větší štěstí a tak postupujeme.

Referát Jardy Ludvíka (bez korektur):
V neděli 2.8. jsme přivítali na domácím hřišti za velmi horkého a dusného počasí mužstvo Tasovic. Utkání se hrálo v rámci 1. kola poháru.
Nastoupili jsme v sestavě:
Polášek - Kubošný, Kalina, Veselý, Doválel - Černý(83' Kubále), Železný P.(72' Samek), Šťáva, Ostrý - Urválek(62' Rolník), Kapitán.

Ze začátku zápasu mužstva hráli opatrně, do 10. min. hosté hrozili centry do vápna, hlavně standartky Veselého byly nebezpečné, ale naše obran byla vždy na svém místě. Peknou akci předvedl domácí Černý, ale pokazil ji špatným centrem.
13.min. přišel pěkný centr Urválka, ktarý našel na zadní tyči Černého, který svou střelou trefil obránce.
DSC00232V 16. min. jsme zahrávali Urválkem rohový kop, který proletěl celým vápnem aniž by ho někdo tečoval.
Vzápětí vybojoval Ostrý na půlce míč, který se dostal ke Kapitánovi jenž okamžitě tvrdě vystřelil, bohužel jeho střela z 20m šla těsně vedle.
V 22.min. vybojoval Železný na půlce míč, vysprintoval na soupeřovu polovinu, kde svou akci zakončil střelou, která opět trefila dobře postaveného hostujícího obránce. Hned z další akce přišel centr Doválela na který si pěkně naběhl Kapitán, ale chyběl mu k zakončení krok.
V 25. min. předvedl pěkný průnik hostující Dítě, přihrál Čerstvému, který z dobré pozice přestřelil.
29' a k eslovu se dostal Horáček, který ze 17m napřáhl ke tvrdé střele, která letěla jen těsně vedle naší brány.
Silnou desetiminutovku zakončili hosté brejkem, který naposlední chvíli překazil Kubošný.
V 34.min. vystrašil Trmala tvrdou střelou z dálky Šťáva, byl z toho roh, který byl pro hosty velmi nebezpečný, míč poskakoval po vápně až se hostům povedlo ho uklidit do bezpečí.
V poslední minutě předvedl Čerstvý rychlou akci, kdy se dostal až do vápna, ale střelu mu skvělým skluzem zblokoval Veselý.
Hned na začátku druhé půle pronikl Železný do vápna, kde byl faulován Mališkou a byla z toho penalta, kterou s přehledem proměnil Urválek.
V 53' měl na hlavě tutovku hostující Doležal, ale z malého vápna netrefil bránu.
V 65.min. jsme předvedli krásnou akci na jeden dotek, kdy míč po ose Ostrý- Kapitán doputoval k osamocenému Rolníkovi, který šel sám na Trmala, ale ten mu skvělým zákrokem překazil radost.
Hned vzápětí se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Doležal ještě svoji šanci neproměnil, ale Horáčkova střela z 30m překvapila našeho gólmana a bylo vyrovnáno - 1:1.
Po tomto góle jsme chvíli vypadli z tempa, a Tasovice si vytvořili 2 velké šance, které bohudík zahodili.
My jsme se dohry vrátili v 77.min., kdy jsme vyrazili do rychlého brejku, který zakončil Rolník střelou do brankáře.
V 82.min. rychlá akce Rolníka s Černým, kterou druhý jmenovaný zakončil střelou do tyče.
V 89' zahrával Rolník přímý kop, na který si pěkně naskočil Ostrý, ale Trmala nepřekvapil.
Utkání skončilo remízou a protože muselo mít vítěze, došlo k zahrávaní pokutových kopů.
Do čtvrté série bylo všech 8 střelců neomylných. Za Tasovice - Szajko,Doležal, Veselý, Dítě a za IE Znojmo - Samek, Rolník, Kalina, Kapitán.
V poslední páté sérii šel zahrávat za hosty Vomočil - a netrefil bránu. Za nás si míč postavil Kubále a ikdyž si Trmal na míč sáhnul, tak míč do sítě doputoval a my jsme postoupili do druhého kola poháru přes velmi silný celek Tasovic.

Řekli po utkání:
Doležal Zdeněk, kapitán Tasovic - domácí byli první půli lepší, dobře kombinovali. Od vyrovnání jsme se zlepšili, ale neproměnili jsme šance a proto došlo na penalty, které jsme nezvládli.

Urválek Michal, IE Znojmo - ve velkém vedru se hrál fyzicky náročný zápas, ve ktrerém jsme si sáhli na dno. Bojovali a hráli jsme jako tým, proto jsme uspěli.
Škoda tutovky na 2:0, kdy jsme mohli utkání rozhodnout dříve.