9.kolo Jevišovice - IE Znojmo 0-4

Jevišovice - IE Znojmo 0-4 (0-1)

Gól - Šťava, Kalina p.k., Rolník. Černý,

V neděli 4.10. jsme zajížděli do nedalekých Jevišovic.

Nastoupili jsme v sestavě:
Polášek - Kalina(78' Doválel), Veselý, Železný M., Kubošný - Rolník, Šťáva, Železný P., Urválek(78'Tkadlec) - Kapitán, Kubále(68'Černý).

Utkání se hrálo za krásného slunečného počasí, ale bohužel za velmi silného větru.
V 1.půlce hráli domácí po větru a to jim napomohlo k úvodnímu tlaku. Mají ve svém mužstvu hráče, kteří mají výbornou střelu z dálky a hned v 6.min. to předvedl Pospíchal, kdy jeho střelu z 35m vyrazil s námahou Polášek jen před sebe, ale naštěstí pro nás byl u míče nejdříve M. Železný a míč odkopl na roh.
V 10.min. přišel brejk domácích, střelu Polášek opět vyrazil jen před sebe, kde naše obrana s velkým úsilím odvrátila míč do bezpečí.
Po úvodním tlaku domácích jsme se dostali ke slovu i my, kdy se P. Železný odpoutal od obránce, nacentroval do vápna, kde Kubálemu chyběl jen kousek k zakončení.
V 15.min. posunul míč P.Železný na Šťávu a ten krásnou střelou do šibenice poslal náš tým do vedení - 0:1. Domácími tento gól neotřásl a během dvou minut si vytvořil dvě šance na vyrovnání. Nejprve v 21.min. Fiala v obrovské šanci netrefil z malého vápna naši bránu a vzápětí po centru Veselého ze strany se k míči nedostal včas Kahoun.
V 33.min. jsme propásli obrovskou šanci ke zvýšení náskoku, Kapitán s Kubálem postupovali od půlky na osamoceného obránce, ale Kapitán tak dlouho váhal s přihrávkou, až nahrál Kubálemu do velkého úhlu a tam ho domácí gólman vykryl.
V 38.min. udělal obrovskou chybu Polášek, kdy neudržel lehký míč, ale Fiala ve své druhé obrovské šanci opět zklamal domácí příznivce a netrefil odkrytou branku. My jsme vzápětí kontrovali šancí Kubáleho, který se ocitl sám před domácím gólmanem, ale ten mu výborně zmenšil střelecký úhel a míč vyrazil na roh.
Do druhé půle jsme nastoupili s jednoznačným cílem, potvrdit vedení ze začátku zápasu a odvézt si aktivním výkonem 3 body.
V 51.min. Urválkův přímý kop vytáhl domácí gólman na rohový kop. V 57.min. se zbavil Urválek svého obránce, vnikl do vápna, kde byl faulován a rozhodčí po faulu na něj odpískal pokutový kop. K jeho zahrávání se postavil Kalina a na jeho střelu neměl gólman nárok - vedeme 0:2. Domácí cítili velkou křivdu za tento odpískaný faul, úplně se nechali rozhodit a místo hraní se věnovali diskuzím s rozhodčím. Od tohoto okamžiku existovalo na hřišti jenom jedno mužstvo a to jsme byli my. V 62.min. zahrává Kubále přímý kop - jeho krásnou střelu přes zeď zastavuje tyčka domácí brány, míč se odráží k P. Železnému, který lehce nacentroval Rolníkovi, jenž netradičně hlavou zvyšuje na 0:3.
Domácí se dostávají už jenom do jedné šance, kdy v 64.min. trefují z dobré pozice jen boční síť naší brány.
V 83.min. se dostáváme do brejku 3 na 1, Tkadlec uniká domácímu obránci, přihrává míč osamocenému Kapitánovi, kterému míč bohužel v jasné šanci uskočil.
V 85.min. po rychlé akci na jeden dotek postupuje Černý sám na domácího gólmana, dělá mu kličku a do prázdné brány zvyšuje na konečných 0:4.
Tento vynikající výsledek oslavila s námi i velmi početná skupina našich příznivců, kteří nás přijeli do Jevišovic  podpořit.

Řekli po utkání:
T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Utkání bylo velmi těžké, Jevišovice se prezentovaly svojí důraznou hrou, která nám v 1.půlce dělala problémy. Jejich nasazení jsme otupili krásným prvním gólem a ikdyž měli domácí v prvním poločase více šancí, tak ve druhém už jsme převzali otěže zápasu my a byli jsme jasně lepším týmem. Utkání jsme zvládli výborně po psychické stránce, nediskutovali jsme pořád s rozhodčím jako domácí a chtěli jsme hrát fotbal, což se nám vyplatilo.