8. kolo IE Znojmo - Hrušovany 4-1

IE Znojmo - Hrušovany 4-1 ( 3-0 )IE-Hrusovany-28092009b

Gól - Kubále 2x, Kapitán, Rolník,

V neděli 27.9. jsme na domácím hřišti přivítali družstvo Hrušovan.

Nastoupili jsme v sestavě:
Polášek - Kalina(67' Tkadlec), Železný, Veselý(65' Černý), Kubošný - Rolník, Šťáva, Železný P.(73' Samek), Urválek - Kubále, Kapitán. IE-Hrusovany-28092009a

Byli jsme si vědomi, že Hrušovany nastartuje první podzimní výhra z minulého kola, ale my jsme na druhou stranu chtěli potvrdit své výkony z posledních zápasů a doma vyhrát.
Od začátku zápasu bylo jasné, že hosté přijeli s velmi defenzivní taktikou, kdy si 9 hráčů stouplo před velké vápno a vepředu operoval jen vysoký Hamár.
Hned ve 3.min. se dostal k centru ze své levé strany Urválek, ale P. Železný hlavou těsně minul.
V 8.min. našel Kalina dlouhým nákopem za obranu rozběhnutého Kapitána, jehož tvrdá střela letěla vedle Koutníkovy branky.
V následující pětiminutovce jsme si vytvořili další 3 šance, ale poté co Kapitán a P.Železný v zakončení nebyli úspěšní, jsme předvedli krásnou akci na jeden dotek, kdy si Kubále s P. Železným dvakrát vyměnili míč, přišla přihrávka přes celou šíři velkého vápna na Rolníka, který tvrdou střelou poslal náš tým do vedení - 1:0.
V 17.min. zahráváme roh, přetažený míč vrací Šťáva hlavou pod sebe na Kaliny, jehož střelu k naší smůle zastavuje před brankovou čárou P. Železný, jemuž už se nepodařilo míč dotlačit do sítě.
V 28.min. předvedl krásnou akci " v tomto zápase rychlonohý" Urválek, který se nejprve zbavil obránce, potom přes vybíhajícího gólmana krásně dloubl míč přímo na hlavu Kubáleho, pro kterého nebyl problém zvýšit do prázdné brány na 2:0.
Za chvíli předvádíme divákům další pěknou akci, kdy si Kalina naráží s Rolníkem, centruje na zadní tyč, kde hlavou sklepává Kapitán pro P. Železného, ale ten se v koncovce bohužel stále trápí a trefuje gólmana. Ale mužstvo mu věří a drží mu palce, že své střelecké schopnosti už probudí a ukáže je v následujícím kole v Jevišovicích.
Z další akce se dostává ke tvrdé střele levou nohou Kapitán, ale hostující Koutník je připraven a míč vytahuje na roh.
Ve 40.min. posílá M.Železný dlouhý míč na Urválka, ten se opět v souboji 1 na 1 zbavuje obránce a svůj centr opět posadí na hlavu na dobře nabíhajícího Kubáleho a ten se v těchto případech nemýlí - 3:0.
Druhou půli jsme začali tak, jak jsme první skončili. Opět jsme se tlačili do plných a opět to byl souboj našich hráčů s hostujícím gólmanem Koutníkem.
V 51.min. Kapitán přihrál podél vápna na nabíhajícího Rolníka, jehož tvrdou střelu Koutník vytáhl.
O dvě minuty později se odehrál další souboj těchto dvou hráčů, kdy po ulici od Šťávy šel Rolník sám, ale opět byl úspěšnější Koutník.
V 58.min. se dostal do brejku Kapitán, kdy běžel od půlky sám na gólmana, ale bohužel neproměnil. Tuto desetiminutovku jsme zakončili čtvrtým gólem v síti hostující branky, kdy se po přihrávce " v tomto zápase velmi aktivního" Kaliny dostal před Koutníka osamocený P. Železný, vystřelil podél něho a míč dorážel do prázdné brány před dobíhajícími obránci Kapitán - 4:0.
V 69.min. po ojedinělé akci hostů, kdy se nedomluvili Kubošný s Poláškem, snižují hosté Hamárem na 1:4.
Do konce zápasu si vytváříme ještě 3 obrovské šance, ale Kapitán ani dvakrát Kubále už nebyli tváří v tvář Koutníkovi úspěšní.....hlavně ty Kubáleho neproměněné šance mrzeli pokladníka domácího mužstva.

Řekli po utkání:
T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Utkání jsme zvládli s přehledem. Potvrdili jsme formu z posledních zápasů a soupeře jsme k ničemu důležitému nepustili. Vytvořené šance jsme proměňovali v první půlce, ve druhé už se nám koncovka nedařila, jinak mohlo být vítězství výraznější. Pevně doufám, že zůstaneme nohama pevně na zemi a budeme pokračovat v těchto výkonech i nadále