Gól - Černý 2x,Kapitán,

V sobotu 24.10. jsme zajížděli na hřiště nováčka ze Soběšic.

Důvěru dostala tato sestava:
Polášek - Kalina(67' Ostrý), Železný M., Veselý, Tkadlec - Rolník, Železný P. (65' Samek), Šťáva, Urválek - Černý(76' Kubále), Kapitán.

Utkání pro nás začalo velmi něšťastně. V 38. vteřině si dáváme vlastní gól, když M. Železný zahrává malou domů a po smolném odskoku na rozbahněném hřišti míč míří do prázdné brány - 1:0. Tato situace nás nepoložila a hned ve třetí minutě se po pasu Urválka ocitá v obrovské šanci Rolník, ale netrefuje branku.
Po čtvrthodině hry jsme se dočkali vyrovnání, když střelu Rolníka tečuje Černý - 1:1.
Po vyrovnání nás bylo plné hřiště a na domácí se valil jeden útok za druhým. V 16.min. si narazil P. Železný s Urválkem, míč posunul na Černého a ten, ikdyž měl vedle sebe osamoceného Rolníka, se rozhodl ke střele, ale bohužel letěla vysoko nad.
Domácí se k ohrožení naší brány dostali v 21.min., kdy po centru do vápna vyhráli hlavičkový souboj, ale střela z dvaceti metrů letěla mimo tyče naší brány. V 27.min. zahráváme rohový kop, míč se odráží k Rolníkovi, který nádhernou střelou lízá tyč domácí brány. Běží 33.min. a domácí svou obrovskou chybou nabídli Kapitánovi míč a ten se před gólmanem nemýlí a vedeme 1:2. Vzápětí získáváme znovu míč a dostáváme se do přečíslení 3 na 1...Kapitán přihrává Urválkovi, ten dělá kličku stoperovi, bohužel jeho střela končí na tyčce domácí brány.
V 38.min. se opět osmělují domácí a po našem faulu zahrávají přímý kop z dobré pozice, naštěstí míč letí vysoko nad naší bránu.
V 40.min. unikl po křídle Urválek a stříleným centrem nachází Černého, pro kterého nebyl problém do prázdné brány zvýšit na 1:3.
Na začátku druhé půle jsme mohli definitivně rozhodnout o výsledku zápasu, když se dostal Rolník do obrovské šance, ale v tomto zápase se mu bohužel střelecky nedařilo a jeho tutovku vytěsnil domácí gólman mino tyče.
Domácí změnili do druhé půle styl hry, přestali a námi hrát fotbal a začali všechny míče nakopávat na vysoké hráče a tak druhá půle byla ve znamení samých soubojů.
V 55.min. jsme nechali na rohu velkého vápna osamoceného domácího útočníka, který tvrdou a dobře umístěnou střelou k tyči nedal Poláškovi šanci - 2:3.
O dvě minuty později se domácí hráč dostal ke střele ze 17m, která jen těsně míjela naší bránu.
My jsme odpověděli v 60.min. střelou z 20m, kterou vypustil na domácí bránu Šťáva, ale mířila vedle. O pět minut později unikl po křídle Rolník, přihrávkou pod sebe našel Kapitána, který z první hned vystřelil, ale míč trefil jen boční síť. Posledních dvacet minut se více diskutovalo než hrálo, hra se odehrávala skoro pořád ve středu hřiště. Zbytek utkání byl rozkouskován samými fauly a rozhodčímu, který začátek zápasu pustil, se konec vymkl z rukou.
Do konce zápasu se domácí dostali už jen k jedné střele z 18m, která naši bránu neohrozila, my jsme se dvě minuty před koncem dostali do přečíslení 2 na 1, kdy Rolník s Kubálem postupovali na osamoceného obránce, ale ten příhrávku vypíchl na rohový kop. Míč jsme potom až do konce zápasu udrželi na domácí polovině hřiště a po zásluze získali 3 body.

T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Do utkání jsme vstoupili něšťastně, když jsme si vstřelili hned v 1.minutě vlastní branku, ale od tohoto okamžiku jsme začali domácí přehrávat a do konce první půle vstřelili 3 branky. V druhém poločase jsme po obrovských šancích skóre nenavýšili, domácí z ojedinělého protiútoku snížili a utkání tak zdramatizovali, ale do dalších šancí jsme je nepustili a my naopak několik dobrých příležitostí neproměnili. Jsem rád, že i přes těžký rozbahněný terén jsme dokázali hrát rychlý kombinační fotbal.