19 kolo Veverská Bitýška - IE Znojmo 0-0

Veverská Bitýška - IE Znojmo 0-0

V neděli 25.4. jsme zajížděli k soupeři z Veverské Bítýšky.

Nastoupili jsme v sestavě:
Vítámvás - Kalina, Veselý, Kubošný, Tkadlec - Rolník( 78' Urválek), Samek, Šťáva, Ostrý - Černý( 78' Kubále), Kapitán.

Na velmi tvrdém a hrbolatém hřišti jsme začali aktivně. Už ve 4. minutě po přímém kopu domácích vyrážíme do rychlého brejku, ale Černému se finální přihrávka nepovedla. O minutu později Samek posunul na Černého a ten tvrdou střelou z 20 m těsně nad.
Ve 13.min. zahrávají domácí rohový kop, získáváme míč a jdeme do protiútoku 4 na 2, bohužel Rolník v ideální pozici nevystřelil ani nenahrál.
V 22. minutě přišel rituál našeho obránce Kaliny, když chybně rozehrál a domácí útočník se dostal do šance, bohudík ji zakončil střelou těsně vedle brány. Zprotiútoku se dostává ke střele z dobré pozice Samek, ale opět střela letí nad, stejně tak dopadla i Tkadlecova střela po půlhodině hry. V 39.min. po centru Kaliny vypadává domácímu gólmanovi míč, první se k němu dostává Kapitán, ale jeho střela je zblokována na roh. Těsně před koncem první půle nachází Veselý dlouhým nákopem Černého, který posunuje na rozběhnutého Kapitána, ale jeho střela z hranice vápna míří mimo tyče domácí brány.
V 1.půli jsme byli jasně lepším týmem, bohužel nám na velmi špatném hřišti vázla finální přihrávka a stejně tak to vypadalo i ve druhém poločase.
Ve 49.min. jsme už jásali nad vedoucím gólem, ale praporek pomezního nám naši radost zkazil. Černý se obtočil kolem obránce, vystřelil podél gólmana a když už jsme zvedali ruce radostí, míč se odrazil od tyče ven z brány, ale včas se tam objevil dobíhající Kapitán a dorazil míč do prázdné brány....bohužel pomezní rozhodčí viděl Kapitána v ofsajdovém postavení a gól nebyl uznán. V 55.min. zahrávali domácí přímý volný kop a domácí stoper hlavou minul naší bránu. V 57.min. jen těsně minul domácí bránu střelou z přímáku Kalina. O dvě minuty později přišla další rychlá akce našich útočníků, kdy Kapitán posunul na Černého a ten našel do vápna nabíhajícího Šťávu, bohužel jeho střela "z první" trefila obránce. V 68.min. pronikl do vápna Samek, místo střely volil přihrávku, ale ta byla prudší víc než měla a našim chyběl krůček, aby se k ní dostali. Běžela 73.min. a Samkova kolmice našla rozběhnutého Kapitána, který se protlačil kolem obránce, jeho střelu z úhlu vytlačil gólman na roh. V 80.min. přišla další akce Kapitána, když se dostal přes obránce ke střele, opět mimo tyče. Domácí se dostali ke slovu až v 90.min. kdy jejich rychlý kontr uhasili na poslední chvíli Veselý s Kubošným.

Řekli po utkání:
T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Bohužel v tomto zápase se nám nepovedl dát gól, soupeře jsme celý zápas přehrávali, ale nebyli jsme schopni se vyrovnat s velmi hrbolatým terénem a z největší šance jsme trefili bohužel jen tyč. Na druhou stranu je dobře, že jsme podruhé v řadě nedostali branku. Je to bod z venku, který se cení.