IE-Slovan-17042010IE Znojmo - Slovan Brno 2-0 (1-0)

sestava IE Znojmo

Vítámvás- Kalina ,Veselý, Kubošný, Tkadlec,- Ostrý, Samek( 67 Kubále ) , Šťava, Rolník,- Kapitán,(87 Poláček) Černý (67 Urválek)

foto z utkání Slovan Brno

foto z utkání Zbýšov

V sobotu 17.4. jsme za krásného slunečného počasí přivítali na domácím hřišti mužstvo Slovanu Brno.

Hned v 5.min. zapomněla hostující obrana na Samka, kterého našel dlouhým pasem Veselý, ale bohužel Samkovi centr na naše útočníky nevyšel.
Z protiútoku zbytečně fauloval na hranici našeho velkého vápna Kubošný, zahrávaný přímý kop letěl přímo do brány, ale Vítámvás byl připraven a míč vyboxoval do bezpečí. V 10.min. jsme zahráli pěknou akci na jeden dotek, Kalina z rohu velkého vápna nacentroval, Černému chyběl malý kousíček aby míč dostal do sítě a za ním se ocitl ještě ve 100% šanci Ostrý - bohužel přestřelil. Vzápětí přišla obrovká chyba Kaliny, útočník mu sebral míč, přihrál osamocenému Havlovi, naštěstí pro nás předvedl vynikající zákrok Vítámvás a šanci zlikvidoval.
Svou chybu mohl Kalina napravit ve 14.min., když krásně našel Ostrého, který se ocitl sám ve vápně, ale opět přestřelil. V 16.min. se do velké šance dostali hosté, když zahrávali rohový kop, po kterém míč poskakoval po našem vápně až se odrazil k hostujícímu hráčí, který netrefil naši bránu.
Běží 25.min. a další tutovka Ostrého, když ho našel na malém vápně centr Černého, ale opět netrefuje bránu. V 29.min. vidíme opět obehranou písníčku, po propadnutí hostující obrany běží od půlky sám Ostrý na hostující bránu, ale otálel tak dlouho se zakončením až mu dobíhající obránce ve vápně znemožnil zakončení. Ač je to k nevíře, tak v 32.min se ocitá v ideální pozici na penaltě opět Ostrý - a výsledek - opět přestřelil.
Nakonec jsme se přece jenom přes dobře organizovanou obranu hostí prosadili. V poslední minutě prvního poločasu vyráží gólman míč po přímém kopu Černého jen k volnému Tkadlecovi, pro kterého už byla hračka dorazit míč do prázdné brány - 1:0. Naštěstí pro nás tam nestál, v dnešním zápase, náš "vysokostřelec" Ostrý.
Poté co jsme viděli v 1.poločase vyrovnaný zápas, tak ve druhém poločase jsme už byli lepším týmem a soupeře jsme zatlačili na jejich polovině.
V 60.min. jsme zahrávali nakrátko rohový kop, Ostrého nepovedená střela našla Tkadlece, který zakončil hlavou těsně vedle.
 I hosté se na chvíli osmělili a vymanili se z našeho tlaku a jejich rychlý brejk zastavil v 69.min. na poslední chvíli Veselý. V 73.min. se ještě dostali k centru z boku, který zakončil hlavičkou hostující hráč, naštěstí pro nás přímo do připraveného Vítámváse. To bylo od hráčů Slovanu Brno vše.
V 77.min. našel krásně Urválek Rolníka, který byl ve vápně úplně sám, bohužel v poslední chvíli si míč ukopl ke gólmanovi. V 80.min. vybojoval ztracený míč v rohu Kapitán, vyměnil si ho s Kubálem a nekompromisní střelou zvýšil naše vedení na 2:0.
V 83.min. Kapitán posunul Kubálemu, ten se ve vápně krásně obtočil kolem obránce, ale jeho "bomba" zatřásla pouze břevnem hostující branky. O 2 minuty později předvedl pěknou individuální akci Ostrý, přihrál Kubálemu na malé vápno před prázdnou bránu, bohužel míč z jeho kopačky letěl nad bránu. No a v 89.min. dotřetice Kubále, když Poláček unikl ofsajdové pasti hostů a šel sám s Kubálem na hostujícího brankáře, přihrál mu jako na zlatém podnose před prázdnou bránu, ale Kubále neuvěřitelně zahodil.
Ještě v 90.min. šel sám na gólmana Rolník, ale i on tuto svou šanci neproměnil.

T. Pěnkava, trenér IE Znojmo – Odehráli jsme další z těžkých utkání proti kvalitnímu soupeři,který se oproti podzimu výrazně zlepšil. V první půli jsme neproměnili tři obrovské šance a nakonec jsme dali gól do šatny,který nám výrazně pomohl. Druhou půli jsme soupeře přehráli a v závěru neproměnili další tři vyložené šance.