logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

22.kolo IE Znojmo - Jevišovice 6-1

IE Znojmo - Jevišovice 6-1 (4-1)

Gól - Kapitán 2x, Samek 2x, Kubále, Rolník,

Sestava

Vítámvás- Kalina ( 82 Pavelka), Veselý, Kubošný, Tkadlec(70 Doválel), - Rolník, Samek, Štava, Ostrý, - Kubále(68 Urválek), Kapitán,

V neděli 16.5. jsme přivítali na domácím hřišti mužstvo Jevišovic.

I přesto, že bylo hřiště velmi mokré, tak bylo výborně připraveno (nevím jestli si to mysleli i hráči, ale správce našeho areálu to všem zdůrazňoval).
Z utkání jsme měli obavy, Jevišovice jsou velmi bojovné a důrazné mužstvo, pro které měl být tento těžký terén výhodou....ale všechny tyto obavy jsme s úvodním hvizdem rozhodčího hodily za hlavu a šli jsme nekompromisně za vítězstvím. 
Na začátku zápasu vyzkoušel pozornost Šebely střelou z 20 m Samek, ale gólman hostí byl připravený. 
Ve 4.min. si vyměnili míč naši útočníci, Kubále přihrál pod sebe na Rolníka, jehož střelu vyrazil Šebela na rohový kop. 
V 9.min. vystihl naši rozehrávku Jurka, ale jeho střela byla velmi nepřesná. 
V 13.min. zahrává Kubále přímý volný kop a tečovanou střelou přes bránící zeď posílá naše mužstvo do vedení 1:0. 
Po tomto gólu jsme nepochopitelně ztratili pozornost a mohlo být vyrovnáno. Nejprve Kahounovu velkou šanci vyráží Vítámvás na rohový kop, po jehož rozehrání likviduje i gólovou hlavičku Hazuchy. Na druhou stranu je třeba říct, že od této doby na hřišti existovalo už jenom jedno mužstvo a to naše a bavilo diváky i sebe krásnými akcemi. Ve 20.min. posunul Kapitán na Samka, ten z první sklepl Ostrému, který vletěl do vápna, ale jeho gólovou střelu skluzem zmařil Fiala. Ale o minutu později jsme se už dočkali, Šťáva krásnou přihrávkou "šajtlí" našel obranou zapomenutého Samka, který střelou levou nohou podél gólmana zvyšuje na 2:0. Běžela 23.min. a další krásná akce na jeden dotek, opět Šťáva vybojoval ve středu hřiště míč, který posunul na Samka, ten patičkou narazil Ostrému, bohužel jeho střela minula jen těsně tyče hostující brány. 
V 25.min. přihrál Rolník za obranu naběhnutému Kubálemu, ale ten bohužel v situaci 3 na 1 v rozhodující chvíli podklouzl. 
V 29.min. se opět osmělili hosté a hned z toho byl gól. Kubošný prohrál obranný souboj a Drozd střelou k tyčce snížil na 2:1. Nenechali jsme soupeře vůbec nadechnout a hned z další akce jsme zvýšili naše vedení - odražený míč po Kubáleho nepovedené střelou poslal k tyčce Kapitán a bylo to 3:1. 
V 37.min. předvedl nádhernou individuální akci Ostrý - na polovině hřiště vystihl špatnou přihrávku hostů, ve vápně předvedl slalom mezi hostujícími obránci, ale bohužel tváří v tvář Šebelovi neuspěl. V 42.min. přiťukl Kapitán rozběhnutému Rolníkovi, který šel sám, ale jeho střela jen těsně míjí tyč brány, ale to si jen upravoval mířidla, protože o minutu později se už po stejné situaci nemýlil a zvyšujeme na 4:1. 
Hra v druhém poločasu už upadla, hosté úplně rezignovali, stoupli si v 10 lidech před vlastní vápno a soustředili se jen na to, jak neinkasovat. Bylo vidět, že pro ně je o výsledku zápasu rozhodnuto a že jsem je naší hrou v první půli dostali na kolena. My jsme se pořád tlačili do útoku, ale přes jejich hustý obranný blok už bylo těžší se prosadit. 
V 60.min. našel přesným pasem přes šířku hřiště Šťáva Samka, který se pokusil ihned o střelu z voleje, která jen těsně minula bránu. V 75.min. vystihl Urválek špatnou malou domů od Kahouna a svoji příležitost ještě vyšperkoval přihrávkou Samkovi, který do prázdné brány zvyšuje na 5:1. V 79.min. Vítámvásův výhoz rukou na polovinu hřiště zpracovává Kapitán, uniká obraně, ale jeho střelu v poslední chvíli zblokoval skluzem vracející se obránce. V 87.min. posílá Samek míč za obranu na Rolníka, ten přihrává Kapitánovi, který nekompromisně zakončuje a vedeme 6:1. Vzápětí mohl ještě dokonat hattrick Kapitán, ale jeho střela míří jen těsně vedle hostující brány a tak se skóre zápasu zastavilo na konečných 6:1.

Řekli po utkání

Trenér IE Znojmo Tomáš Pěnkava

Dnešní utkáí se mi hodnotí velice dobře, na velmi dobře připraveném terénu jsme předváděli pěkný ofenzivní fotbal okořeněný krásnými brankami.

 

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři