Branky: 62. a 75. (PK) Kalina, 68. Procházka - 41. Helebrant, 90. (PK) Zifčák
ČK: 88. Šplíchal (Znojmo B). Diváků: 150

Městské derby

Sestavy

IE Znojmo: Vítámvás - Kalina (83. Samek), Veselý, Kubošný, Adámek, Šťáva, Ostrý, Rolník, Vašíček (55. Kapitán), Černý (63. Mařík), Procházka

1.SC Znojmo: Doleček - Müller, Alexa, Helebrant, Štajner, Benda (46. Vyskočil), Švarc, Jakub, Chaloupka (46. Bula, 54. Honz), Zifčák, Šplíchal

Ve 4.min. napřáhl z velké dálky Ostrý, hostující brankář jen s velkými obtížemi míč udržel před dobíhajícím Procházkou. Po čtvrthodině hry jsme sehráli rychlou akci, když Šťáva prostrčil do vápna na Procházku, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval obětavým skluzem Helebrand.
Dlouho se odehrával boj ve středu hřiště, navrch měli hosté, lépe se pohybovali, ale do šance ani do zakončení se nedostali. V 33.min. našel Ostrý přihrávkou Rolníka, jehož střelu Doleček chytil.
V 41.min. se dostávají hosté do zaslouženého vedení, když po standartní situaci otvírá skóre zápasu Helebrand - 0:1.
Hned o dvě minuty později to mohlo být o dva góly, když nádherný přímý kop Švarce otřásl naštěstí jen břevnem naší brány.
Druhá půle začala, tak jak skončila první a to šancí hostů, když se v 48.min. zbavil Bula kličkou obránce a tvrdě vystřelil, ale Vítámvás vytáhl skvělý zákrok a míč za svá záda nepustil. Jako kdyby nás tato šance probudila a zbytek zápasu se odehrával na polovině hostů a valil se na Dolečkovu bránu jeden útok za druhým.
V 56.min. se dostal na 20m k míči Rolník a jeho "pumelenici" vytáhl v tomto zápase výborný Doleček na rohový kop. V 59.min. přichází centr ze strany a výbornou hlavičku Černého likviduje skvělým zákrokem hostující brankář. O 3 minuty později zahráváme rohový kop, Kalina lehce hlavou tečoval a je vyrovnáno - 1:1.
V 66.min. Kapitán poslal do dobré střelecké příležitosti Rolníka, ale jeho střelu opět vyráží Doleček na roh. V 68.min. prostrčil va vápně Kapitán na Procházku ten se obtočil kolem obránce a nedal gólmanovi šanci - 2:1.
V 72.min. se po odraženém míči blýskl krásným halfvolejem Kapitán, ale Dolečkovi se opět podařilo vytěsnit míč na rohový kop.
V 75.min. byl stažen v pokutovém území Procházka a nařízenou penaltu proměnil Kalina - 3:1.
V 88.min. zahrozili hosté, když pronikl do vápna Zifčák, ale míč mu naštěstí v poslední chvíli ukopl Veselý.
A v poslední minutě nešťastně spadl centrovaný míč ve vápně na ruku Ostrého a i na druhé straně byl střelec pokutového kopu úspěšný a bylo sníženo Zifčákem na 3:2.

Řekli po utkání:
T. Pěnkava - V 1.půli se nám hra nedařila podle našich představ a bohužel jsme po standartní situaci inkasovali. Do druhé půle jsme rapidně zlepšili pohyb bez míče a tím jsme si vytvářeli šance a soupeře přehráli.