27.kolo Boskovice - IE Znojmo A 4-1

Napsali na Jmfotbal

Napsali na stránkách našeho soupeře

Boskovice - IE Znojmo A 4-1 (0-0)

Branky: 58' Bárta, 70' Fojt Lukáš, 77' Koudelka z penalty, 90'+1' Preč - 79' Procházka
ČK: 87' Martínek Lukáš

Sestavy:

FC Boskovice: Švéda - Preč, Martínek Pavel, Adamec, Koudelka, Bárta, Václavek(76' Stříž),Fojt Jiří(5' Fojt Lukáš), Janíček, Horák, Martínek Lukáš

IE Znojmo: Polášek - Kubošný, Kalina, Adámek(65' Zach) - Rolník, Šťáva, Černý(80' Soukup), Ostrý - Mařík, Vašíček(83' Šperl), Procházka

Utkání se hrálo za trvalého deště, ale na perfektně připraveném trávníku a hlavně v 1.půli se hrál výborný fotbal nahoru dolů.
Ve 3.min. napřáhl Ostrý z 20m, gólman vyrazil do boku k Rolníkovi, který hned míč nacentroval zpátky, bohužel Vašíček hlavou mířil nad bránu. Hned z protiútoku domácí přešli do přečíslení 4 na 2, naštěstí domácí útočník stejně jako Vašíček mířil nad.
Akce střídala akci, často zakončené ofsajdovými postaveními, díky výborně pracujícím obranám.
V 27.min. po rohovém kopu domácích zůstává zapomenutý hráč na zadní tyči, naštěstí netrefuje ve velké příležitosti naši bránu.
V 30.min. utekl po lajně Rolník, zacentroval do vápna, míč odvrátila domácí obrana na hranici velkého vápna k úplně volnému Vašíčkovi, ale bohužel přestřelil. Vzápětí rozehrávají domácí přímý kop z hranice svého vápna a nepochopitelně přihrávají Ostrému, který míč hned posunuje úplně volnému Vašíčkovi, který byl sám s míčem v domácím pokutovém území, ale tato situace byla tak překvapivá, že ji absolutně nečekal a zazmatkoval, když místo aby šel v klidu do zakončení, vracel se zpět do obránce a ten ho o míč připravil.
V 39.min. podklouzl Ostrý před naším vápnem, takže se míč dostal k volnému útočníkovi, který se kličkou zbavil Kaliny, ale svoji velkou šanci zakončil nepřesnou střelou.
Druhou půli začali aktivněji domácí a v 57.min. po křídelní akci trefují tyč, hned o minutu později z totožné akce se tentokráte už nemýlí a dostávají se do vedení gĺem Bárty - 1:0.
My jsme mohli v 60.min. odpovědět, když po centru Šťávy se ocitl sám na malém vápně Vašíček, bohužel v obrovské šanci minul.
V 70.min. přichází naše špatná rozehrávka a domácí se dostávají do rychlého protiútoku do naší otevřené obrany a zvyšují na 2:0.
V 77.min. fauluje v pokutovém území Ostrý a domácí Koudelka proměňuje penaltu - 3:0.
V 79.min. jsme se konečně dočkali i my, když po přistrčení Rolníka na Procházky, druhý jmenovaný snižuje na - 3:1.
Nakonec jsme si ještě nechali v nastaveném čase zbytečně vstřelit čtvrtou branku, když Ostrý přišel v blízkosti naší brány o míč a Preč nekompromisní střelou stanovil konečný výsledek zápasu - 4:1.

T. Pěnkava - Byl to kvalitní zápas z obou dvou stran, ve kterém proměňovali své šance pouze domácí. Výsledek sice hovoří jasně v jejich prospěch, ale myslím si, že jsme byli určitě herně minimálně na stejné úrovni jako oni.