3 kolo IE Znojmo B - Dobšice B 2-1 (1:0)

Góly - Vašíček, Samek Milan,

V neděli 29.8. dopoledne jsme na našem hřišti přivítali "B" tým Dobšic.

Nastoupili jsme v sestavě:

Polášek - Logr, Petrla, Pavelka, Doválel - Samek J., Pojer Miloš(67' Bálka), Samek M., Vyorálek - Černý (73' Pojer Michal), Vašíček (56' Meister)

Po prvních dvou kolech jsme byli bez bodu, proto byl tento zápas pro nás velmi důležitý.
Hned v 5.min. udělala hostující obrana obrovskou chybu, Vašíček šel sám na brankáře, ale jeho přehození gólmana bylo nepřesné. Z protiútoku se dostal do dobré příležitosti hostující Krůza, naštěstí jeho tvrdá střela mířila mimo naše tyče.
V 10.min. další tutovku neproměnil Vašíček.
V 28.min. po závaru v hostujícím pokutovém území byl sražen Pavelka, bohužel penaltu neproměnil Samek, když Burda vystihl směr její střely.
V 37.min. jsme se konečně dočkali, když Vašíček z přímého kopu krásně vstřelil náš první gól - 1:0.
Nadále jsme byli lepším týmem a vzápětí jsme mohli naše vedení zvýšit, když šel Vašíček s Černým sami na jediného obránce, ale Černého střelu opět vyrazil v tomto zápase skvělý Burda.
Ve 44.min. předvádíme nejhezčí akci zápasu, když Černý posunul do ulice míč rozběhnutému Pojerovi, jehož centr tvrdým volejem zakončuje Vašíček, ale Burda opět vytáhl fantastický zákrok.
Do druhé půle jsme nastoupili velmi špatně, hosté se výrazně zlepšili a dostali nás pod tlak, ikdyž moc příležitostí si nevypracovali.
Ve 49.min. po centru z boku, zakončují hosté hlavou, naštěstí pro nás těsně nad.
V 69.min. po rohu hostů z brankové čáry vykopává Samek Jan.
My jsme se dostali do ohrožení Burdovy branky až v 78.min., když do rychlého brejku se dostali Meister s Vyorálkem....v cestě jim stál jediný obránce, ale bohužel Vyorálek ani nepřihrál ani nevystřelil.
Po této akci se potvrdilo pravidlo "nedáš - dostaneš" a z protiútoku dobšický Šebela vyrovnal - 1:1.
Naštěstí do této doby vynikající Burda podcenil v 85.min. přímý kop Samka a tak jsme se znovu dostali do vedení - 2:1, které jsme udrželi až do konce a získali tak první body v OP.

Řekli po utkání:
J. Ludvík, trenér IE Znojmo - V 1.poločase jsme hráli dobře, vytvářeli jsme si spoustu šancí, ale vynikající Burda nám zlikvidoval i pokutový kop.
Do druhé půle jsme nastoupili nepochopitelně špatně, přestali jsme běhat a hosté nás přehrávali a nakonec po zásluze vyrovnali. Naštěstí se nám v závěru podařilo vstřelit vítězný gól a vytoužené vítězství jsme tak vybojovali. Je ale velká škoda, že jsme nevstřelil v první půlce více gólů, mohli jsme zápas dohrát v klidu.