Góly: 35.Holzbauer Václav,  70. Ostrý Mirek (11m),  78.Dočekal Dalibor

Sestava:
Čech Kamil – Benda Martin, Klouda Petr. Burša Vlastimil, Šperl Ivoš – Náprava Jiří, Holzbauer Václav, Ostrý Mirek, Peca Robert – Dočekal Dalibor, Suchánek František (46. Vlček Vladislav)

Věkový průměr 39,3 let

Trenér, vedoucí mužstva:  Klaška Petr

K prvnímu soutěžnímu utkání jarní části soutěže jsme jeli do Štítar, kde jsme se utkali s místním „B“ týmem. Po dlouhé zimní přestávce, kterou jsme vyplnili těžkou tréninkovou dřinou, jsme byli natěšeni, chtěli jsme prodat svoje vypocené litry na Tremperku. Ovšem příjezd na hřiště do Štítar nás zmrazil. Připraveno totiž bylo náhradní škvárové hřiště, trávník byl podmočený. I když jsme měli každý z nás v tašce několik druhů kopaček, se škvárou nikdo nepočítal. Ale nedalo se nic dělat. V kabině při převlékání vládla bojová nálada, kterou svými zkušenostmi umocňoval Petr Klaška, který byl na dnešní utkání jak vedoucím mužstva, tak i trenérem. S kapitánskou páskou přivedl mužstvo IE Znojmo František Suchánek (tímto zdravíme ochránce etnických menšin v naší republice).

V 15:05 zahájil hlavní rozhodčí dnešní utkání. První minuty probíhají ve vzájemném oťukávání, ve 4. minutě vyslali domácí hráči střelu na naši branku, Kamil však zasahovat nemusel, míč šel vysoko nad branku. 7. minuta znamenala naší první možnost – Dočekal zatáhl míč po pravé straně, jeho centr marně hledal Suchánka. V 9. minutě přišel centr Dočekala do vápna, Vašek Holzbauer hlavičkou našel náruč domácího brankáře. 15. minuta a střela Nápravy vedle domácí branky. 22. minuta – po narážečce před vápnem vystřelil Dočekal nad branku. Ve 32. minutě obešel Mirek Ostrý ve středu hřiště dva domácí hráče, z hranice velkého vápna však vystřelil těsně vedle. 33. minuta a přesná přihrávka Burši napříč velkým vápnem našla zcela volného Nápravu, ten však svoji šanci nevyužil. Chvíli poté vystřelil Ostrý, jeho střelu však domácí hráč srazil těsně vedle tyče. Ve 35. minutě jsme se konečně a zaslouženě dočkali. Kombinace Dočekala a Ostrého skončila narážečkou na Holzbauera, který z 18 metrů vymetl pravou šibenici domácí branky. Vzápětí následovala Chyba domácích hráčů při rozehrávce, Dočekal se ocitl sám před brankářem a snažil se jej přehodit. Marně. Ve 42. minutě prověřili domácí hráči pozornost Čecha v naší brance střelou z 25 metrů, ale tím si na Kamila nepřišli. Ve 44. minutě však Čech potvrdil svoji skvělou zimní přípravu, když na malém vápně vyrazil na roh střelu domácího hráče. 45. končí 1. poločas utkání, ve kterém jsme měli převahu díky zabezpečené hře obrany a mezihře zálohy.

Do druhého poločasu nahradil vysíleného Suchánka Vlček, který také převzal kapitánskou pásku. V 53. minutě Benda zastavil útočný pokus domácího týmu, vyrazil na zteč a jeho střela těsně minula domácí branku. V 55. minutě opět prověřili domácí hráči pozornost Čecha, ten však byl na místě. V 62. minutě se ocitl Dočekal ve vápně zcela volný, svoji šanci však nevyužil. Brankář míč vyrazil před dobíhajícího Vlčka, ten však svoji první branku nevsítil, neboť se domácí brankář stihl bleskurychle přemístit a Vlčkovu dorážku vyrazil na roh.
V 70. minutě si rychle narazili na levé straně Burša s Ostrým, ten uvolnil Pecu, jehož střelu sraženou brankářem vyrazil rukama domácí obránce. Rozhodčí byl zmaten, jasnou penaltu však nařídil, domácího hráče však nevyloučil. Pokutový kop bezpečně proměnil Mirek Ostrý. V 74. minutě vystřelil Holzbauer a míč těsně minul domácí branku.
V 78. minutě Burša rychle rozehrál z poloviny hřiště volný přímý kop, přesně mezi obránci našel Dočekala, ten se ocitl sám před domácím brankářem a tentokrát svoji šanci proměnil. V 81. minutě vystřelil domácí hráč z hranice velkého vápna. Čech však byl připraven. V následující minutě domácí hráči přesnou kombinační akcí vyšachovali naši obranu, jejich šanci však zlikvidoval Čech. V 85. minutě si Ostrý pohrál s obranou domácího týmu, jeho první střelu brankář vyrazil, následnou dorážku Mirek lehkovážně poslal nad.
Rozhodčí nastavil 2 minuty, které však na skóre utkání nic nezměnily.

V kabině hostí zněly po skončení utkání vítězné pokřiky a chorály. Přesunuli jsme se do hospody na hřišti v Oblekovicích. O síle a skvělé partě „C“ svědčí i to, že na pivo přišlo 10 ze 12 hráčů, kteří do utkání zasáhli. Z „B“ týmu tam byli jenom dva. A to ještě Rohák kvůli pracovním povinnostem. Tak jsme si dali s chutí vítězná piva, nechyběly ani nějaké rundy zelené.

• Berka Ladislav (prezident oddílu):  alespoň někdo dnes vyhrál…(telefonicky Máslovi),
  • Klaška Petr:  dobrá práce. Jenom mě sere, že za celou podzimní část jsem nevychytal ani jedno čisté konto, a Kamilovi se to podařilo hned v jeho prvním utkání….Jinak je potřeba pochválit celé mužstvo za odvedenou hru. Výkonem mě hráči překvapili, myslel jsem si, že dnes dostaneme šišku…,
  • Suchánek František: dnes se mi moc nedařilo (rekace Klašky: ty jsi dnes hrál??)
  • Klouda Petr:  dnes výborně zahrála obrana…,
  • Dočekal Dalibor:  dnes jsem neproměnil několik šancí…
  • Ostrý Mirek:  Máslo, myslel jsem, že tu penaltu půjdeš kopnout ty…, později ve sprše: Máslo.., k***a.., už zase…???
  • Náprava Jiří:  dnes jsem nezahrál podle svých představ….,
  • Šperl Ivoš:  včera jsem lahvoval víno, ještě dnes jsem to cítil (Máslova poznámka – Ivoš zahrál výborné utkání),
  • Vlček Vladimír: Máslo, děkuji za důvěru..(další poznámka Másla: Standa zahrál dobře)..,
  • Peca Robert: (hospodě na hřišti)   Máslo, dáme tu balantinku  ?....,(nedali jsme).
  • Benda Martin:  nemůžu s vámi na pivo, mám společenské povinnosti…,
  • Holzbauer Václav:  ta střela mi fakt sedla….,
  • Čech Kamil:  Klaškyne, nebuď naštvaný za tu moji nulu, třeba se také někdy dočkáš…,
  • Burša Vlastimil: (s úsměvem od ucha k uchu)  -  Rohi, dej rundu kořelek  (nebyla poslední),
  • Pavelka Martin (hráč“B“ týmu):  doufám, že mě vezmete od podzimu do „C“ ??...,