18.kolo IE Znojmo mladší žáci - Práče 7-1

ie-ml-zaci-prace-06-2011IE Znojmo mladší žáci - Práče 7-1 (6-1)

Gól - Stašková 3x, Pěnkava 2x, Pospíchal, Válek

Sestava

Rehberger M.(8), -Rehberger T. (7),Kopečný(7),Špaček(7),-Pospíchal(7),Vystavěl(6),-Pěnkava(7), Stašková(7),

Střídání-Blažíček(7),Preiss(7),Veselý(7),Auer(7),Válek(7),

V posledním kole okresního přeboru mladších žáků jsme na svém hřišti přivítali celek Práčí. Týmu který nás na podzim porazil 2-4 jsme měli co oplácet. Nástup do utkání obstaral nový hlasatel klubu Franta Suchánek a okořenil tak toto utkání. Trenér Milan Samek mohl před utkáním spoléhat na všechny  hráče včetně hráčů se střídavým startem (Rehberger Tomáš, Blažíček),kteří dali přednost tomuto zápasu a umocnili tak důležitost zápasu v boji o mistrovský titul.

Úvod zápasu se nám povedl. Ve 3 minutě našel Pospíchal před brankou Staškovou a ta se nemýlila 1-0. V 5 minutě přidal druhý gól Pěnkava po akci Stašková- Vystavěl. Soupeř se však i přes dva inkasované góly tlačil před naší branku a měl několik nebezpečných příležitostí. Míč však v síti neskončil. Naši však měli v této fázi utkání častěji míč pod kontrolou. V 17 minutě předvedl pěknou akci po prvé straně Pospíchal a jeho nadýchaný centr napálil z voleje Pěnkava bombou jen do břevna. Další šanci měl na kopačce Vystavěl,ale sám před gólmanem selhal. V 19 minutě ukázala, jak se mají proměňovat šance Stašková po akci Pěnkavy a Pospíchala zvýšila na 3-0. Hosté o minutu později snížili po chybě naší obrany na 3-1. Naši na inkasovaný gól odpověděli ve 23 minutě. Na Pospíchalovu bombu neměl hostující gólman žádnou šanci 4-1. V 27 minutě nachystala Stašková míč Pěnkavovi do prázdné branky a vedeme 5-1. V poslední minutě se trefuje hlavou po střele Vystavěla Válek a upravuje poločasový stav na 6-1. O pár vteřin později ukončuje sudí Nikolai první a z naší strany velmi povedený první poločas.

Na úvod druhé půle obdrželi naši hráči z rukou předsedy OFS Znojmo pana Leitnera pohár za druhé místo a utkání mohlo pokračovat. Ovšem druhá půle byla z naší strany hodně nepřesná. Vázla kombinace chyběl pohyb a nenašel se nikdo kdo by v horkém dopoledni převyšoval výkonem z půle první. Jedinou branku druhého poločasu vsítila Stašková v 54 minutě a stanovila konečný výslede 7-1.Po závěrečném hvizdu jsme si přesto mohli vychutnat společně s diváky tři body a jarní neporazitelnost v soutěži.

Naši mladší žáci si tímto výsledkem potvrdili jasné druhé místo a jediné co je dělí od mistovského titulu je horší skóre s týmem Višňové. Ten by musel zítra(neděle 5.6.) remízovat nebo prohrát na půdě Oleksovic. (což je však velmi nepravděpodobné).

Řekli po utkání

Milan Samek trenér

K dnešnímu utkání jsem nominoval 13 hráčů včetně přípravkových Válka a Veselého. První poločas jsme odehráli velmi dobře s nasazením a předvedli jsme několik povedených akcí včetně šesti gólů v síti soupeře. Navíc jsme mohli častěji střídat než hosté a měli tím pádem více sil. Druhá půle byla z naší strany herně špatná chyběla přesnost a pohyb bez míče. Nakonec jsem však spokojen se třemi body a s tím že jsme jako jediní na jaře neokusili hořkost porážky. Dále mě potěšil přístup všech hráčů k tomuto utkání včetně těch kteří nebyli 100% fit (Marek Rehberger, Špaček, Kopečný) plus hráči na střídavý start (Tomáš Rehberger, Blažíček) bylo cítit  že chtějí hrát a pomoci týmu v boji o titul.