Jevišovice – FK Znojmo 6:0 (4:0)

Branky: 11´ + 15´ + 26´ Rožnovský, 43´ Pojer, 83´ Benda, 90´ Dufek

Čtvrté přípravné utkání A týmu. Hřiště Jevišovice.

Papai – Kubošný, Kafka, Doubek(46´ Benda) – Samek J., Zimek, Ostrý, Bálka – Kubále (46´ Paseka), Černý, Dufek

Trenér Jarda Ludvík

Chtěl bych pogratulovat domácím k vynikajícímu výkonu, kdy hráli s obrovským nasazením a ještě k tomu přidali kvalitní herní výkon.  Nedokáži posoudit, jestli je to k smíchu nebo k pláči, ale dnešní výsledek je ještě milosrdný díky famóznímu výkonu brankáře Papaie. To, co jsme dnes předvedli hlavně v první půli, je obrovská ostuda.  Ostuda nás všech, počínaje mnou a konče posledním hráčem. Hlavně stydím se za sebe, protože je to moje chyba a já jsem toto dopustil. Pořád hráčům věřím, pořád kolem nich chodím opatrně, aby se náhodou někdo neurazil, pořád po nich něco chci, místo abych je nechal hrát jejich hru a to je prostě obtěžuje. Toto mužstvo vůbec nepotřebuje žádného trenéra, oni potřebují jen někoho, kdo jim nachystá dresy a odveze je na zápas. Potom už si to chtějí užít sami, pomazlit se s míčem, neustále někomu něco říkat, dirigovat druhé, protože jen každý z nich ví, co je správně. Nedostupovat, neběhat a ještě se poplácat po ramenou, jak jsou dobří a politovat se, že je škoda, že ostatní spoluhráči jsou špatní a že oni sami to nevytrhnou. A tak si ještě uleví a nadají všem okolo. Důležité je také, aby jim nikdo neřekl nic kritického, natož vyčetl, protože jenom oni dělají vše tak, jak se má a nikdo jiný tomu nerozumí. Před zápasem byli kluci upozorňováni na agresivní hru (v pozitivním slova smyslu) domácích a nebezpečného střelce Rožnovského. Potvrdila se má výše uvedená slova, že spoustu věcí hráče obtěžuje. Domácí nás velmi lehce přetlačili, dá se říci, že si s námi dělali, co chtěli a Rožnovský nám dal za 25 minut 3 branky. Nejsme schopni, no vlastně my nejsme ochotni hrát zodpovědně. Přistupovat k hráčům včas, mít aspoň nějaký pohyb bez míče, ne to prostě nechceme. My chceme jen mít buď míč na noze nebo radit ostatním, co mají dělat. To byl obrovský rozdíl mezi mužstvy, na nás byli pořád natěsno nalepení a neměli jsme na nic čas a naopak soupeř měl od nás neskutečně prostoru a plno času. Vždyť my neumíme zpracovat míč a už vůbec si nedokážeme nahrát. To je tak frustrující vidět hráče, kteří mají spoustu času, nikdo je neatakuje a stejně nepřihrají ani na 5 metrů, ale odpověď máme na všechno, to je pořád buď zvednutá ruka na omluvu nebo se ozývá „já jsem chtěl“, „já jsem myslel“, „já …….“, v tomto nemáme konkurenci. Jedinou šanci v zápase jsme měli za stavu 0:0, jinak nic, prostě nula. Myslel jsem, že po minulém týdnu už to být horší nemůže, ale toto mužstvo umí vždy překvapit. Ale ono je to úplně jednoduché, pokud si každý v hlavě nesrovná svůj přístup a nasazení, tak to bude takto vypadat i v dalších zápasech a opravdu nemá cenu se kvůli tomu rozčilovat nebo nějak stresovat, protože když někdo nechce, tak ho k tomu nikdo nedonutí. Opravdu jediné, co je zajímá, je přečtení svého jména v sestavě. Jakmile hráč slyší své jméno, už ho nic jiného nezajímá a přichází na řadu jeho ego, ego skvělého fotbalisty…je to jak v pohádce O Všudybylovi – „všude jsem byl, všechno znám“.