logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Naši trenéři na Vánočním turnaji v Jevišovicích

turnaj jevisovice 12 2015 322

V sobotu 19. 12. se naši trenéři a členové realizačních týmů zúčastnili Vánočního turnaje pro seniorská mužstva (nad 35 let) na umělé trávě v Jevišovicích. Oběma našim týmům (černí a oranžový) se dařilo a obsadili na turnaji první a třetí místo. Gratulujeme!!!!!!

Sestavy, výsledky, hodnocení zápasů a komentáře k turnaji

Domácí pořadatelé připravili skvělý turnaj a díky našemu prezidentovi, který se o nás pořád stará a našemu sekretáři, který dal do kupy naše mužstva, jsme měli možnost utužit náš trenérský kolektiv a zpestřit si předvánoční čas a dokázat si, že heslo " jsme jeden tým" je v našem případě opravdu na místě!!!

Turnaj se hrál za účasti 6 mužstev, kde hrál každý s každým po dobu 1 x 15 minut.

Foto z turnaje

Účastníci:

 • Senegal - hráči Blížkovic
 • Vranov
 • Old boys Jevišovice
 • Holky Jevišovice - dívčí mužstvo Jevišovic
 • FK Znojmo - trenéři oranžoví
 • FK Znojmo - trenéři černí

Pořadatel: Město Jevišovice a Fotbal Jevišovice

Sestavy našich týmů

Oranžoví - Lukáš "Kadla" Kalina, Tomáš "Pěna" Pěnkava, Martin "Kódl" Pavelka, Jarda "Lasky" Ludvík, Martin "Bendik" Benda, Honza "Laťas" Lattner, Marek "Mára" Rehberger.turnaj jevisovice 12 2015 oranzovi


Černí - Milan "Darla" Železný, Petr "Pidra" Železný, Laďa " Prezident" Berka, Pavel "Zeď" Kučma, Luboš "Kaidlik" Kaidl, Dan "Dan" Ondra, Martin "Pryclik" Prycl, Milan "Sam" Samek

turnaj jevisovice 12 2015 cerni

Vedoucí obou mužstev: skvělý Honza "Dub" Doubek 

Zápasy našich mužstev:

 • Trenéři oranžoví - Senegal 2:1 Branky: Lasky 2 - Hned první zápas na nás čekal největší favorit turnaje, mužstvo Senegalu. Favorizované mužstvo bylo lepším týmem a od začátku zápasu nám zle zatápělo. Naštěstí po úvodní obdržené brance a díky skvělým zákrokům nejlepšího brankáře turnaje Kadly, jsme dokázali týmovým výkonem utkání otočit a zvítězit, což nás neskutečně nakoplo do dalších utkání!
 • Trenéři černí - Holky Jevišovice 5:2 Branky: Prezident, Kaidlik, Pidra, Dan, Pryclik - Domácí holky byly neskutečně úžasné, turnajem se bavily a hlavně se neskutečně snažily. Bylo to skvělé oživení turnaje. Náš tým prodal své zkušenosti a rozdělil vstřelené branky skoro mezi celé mužstvo.
 • Trenéři oranžoví - Old boys Jevišovice 4:2 Branky: Bendik 2, Laťas, Lasky - Hned další zápas nás čekalo velmi silné domácí mužstvo, ale začali jsme skvěle a rychle se ujali vedení 2:0, bohužel jsme si potom vybrali jedinou slabou chvilku a po dvou hrubých chybách a porušení našeho týmového hesla - " hlavně buďme na sebe hodní", jsme dostali 2 góly a další šance přežili jen se štěstím. Naštěstí jsme se brzy oklepali a naší nejsilnější zbraní " týmovým výkonem" jsme se dokázali do zápasu vrátit a zvítězit.
 • Trenéři černí - Vranov 3:1 Branky: Kaidlik 2, Dan - Tak jak jsme skončili předešlý zápas, tak jsme pokračovali a nedali jsme soupeři šanci. Za zmínku stojí stoupající výkon skoro osmdesátiletého Darly, který začal naplno ukazovat své kvality.
 • Trenéři oranžoví - Trenéři černí 3:1 - Branky: Kadla 2, Lasky - Pidra - Ve třetím kole nás čekal "bratrovražedný souboj", zároveň to byl souboj do té doby dvou neporažených mužstev. Od začátku zápasu se hrálo nahoru dolů, naplno, jiskry létaly od kopaček, nikdo si nic nedaroval a krásné akce se střídaly na obou stranách. Oranžoví se dostali do vedení o dvě branky a i přesto, že černí v závěrečných 5 minutách ukázali skvělý trenérský tah, kdy hráli se dvěma hráči navíc, aniž by porušili pravidla, tak oranžoví skvělým týmovým výkonem utkání dovedli do vítězného konce.
 • Branky: Prezident, Pidra, Sam, Darla - K tomuto utkání se dají napsat pouze 2 věci. Nejkrásnější akce zápasu, kdy na jeden dotek skvělá trojice Sam, Prezident, Pidra dokázala vyšachovat domácí tým, hlavně Prezident ukázal, že pořád umí. Bohužel tuto akci ještě zastínila nejkrásnější akce celého turnaje, kdy do té doby neustále se zlepšující skoro osmdesátiletý Darla, dokázal při rychlém kontru ze skoro neuvěřitelného postu posledního hráče přesprintovat celé hřiště a vsítit ,,patičkou,, vítěznou branku. Nestárnoucí opora domácích Tonda Fiala, ještě nyní nevěřícně kouká, jak tento náš vybroušený diamant dokázal takto upláchnout celé obraně. Bohužel po utkání Darla potvrdil, že comeback do našeho B-týmu se nekoná a dodrží svůj slib a sezónu dohraje v C-týmu,...tak snad se dočkáme překvapení v další sezóně.
 • Trenéři oranžoví - Holky Jevišovice 4:3 Branky: Lasky, Pěna, Mára, Kódl - Tento zápas byl pro naše mužstvo nejtěžší. Skvělým trenérským tahem dokázaly děvčata svoji sestavu zdvojnásobit a najednou jich bylo plné hřiště. Naštěstí náš výrazně starší tým dokázal skvělým těsným bráněním tento tlak děvčat eliminovat. Dokonce to chvílemi na hřišti vypadalo, že nikdo nechce míč, důležité bylo těsně bránit. Myslím, že se účastníci Stardance mohli učit, jak má vypadat těsné držení.
 • Trenéři černí - Senegal 2:4 Branky: Pryclik, Pidra - Toto utkání bylo o druhé místo. Zklamaný favorit chtěl aspoň skončit druhý, náš tým dělal všechno proto, aby skončil hned za svými kolegy z černého týmu. V tomto zápase exceloval náš brankář Pavel "Zeď" Kučma, který vždy, když hráči Senegalu zvedali už ruce, předvedl neskutečný zákrok, který náš tým držel ve hře. Bohužel toto vyrovnané utkání rozhodli dva faktory… A to, když nestárnoucí Darla i přes prosby svých spoluhráčů, dal k dispozici svůj prostor do té doby méně vytíženým hráčům a potom, když Pidra zahodil, co mohl. Snad si konečně nechá poradit od svých výrazně střelecky disponovanějších spoluhráčů (z oranžového týmu).
 • Trenéři oranžoví - Vranov 3:2 Branky: Pěna 2, Bendik - Náš tým nastupoval do tohoto utkání s tím, že už je vítězem a bylo to na motivaci znát. Hráli jsme jen to, co jsme potřebovali a v klidu jsme si výsledek utkání pohlídali a po závěrečném hvizdu mohla propuknout nefalšovaná radost obou našich týmů. Vítězné chorály zněly jevišovickým areálem ještě dlouho po turnaji.

Konečné pořadí turnaje:

 1. FK Znojmo - trenéři oranžoví
 2. Senegal
 3. FK Znojmo - trenéři černí
 4. Old boys Jevišovice
 5. Holky Jevišovice
 6. Vranov

Turnaj skončil obrovským úspěchem našich barev. Ukázalo se, že naše klubové heslo - "jsme jeden tým" - prostě funguje. A to z toho důvodu, že mužstvo oranžových získalo jako první cenu neomezenou konzumaci ve vyhlášené restauraci na Sýpce a první krok, který provedlo, bylo, že pozvalo své kamarády z černého týmu a šli společně" dobít" zásoby této restaurace. Zde jsme pokračovali v nastoleném tempu a to tak, že jak nestíhali naši soupeři na "zeleném trávníků", tak nestíhal i personál této restaurace. Stínem této oslavy je jen fakt, že Dárla se k nám připojil později, protože dav fanoušků ho odmítal pustit, dokud se všem nepodepíše. Kvitoval to pouze personál restaurace, který měl do jeho příchodu relativně vše pod kontrolou.

Hodnocení týmů

Oranžoví tým po zásluze vyhrál tento turnaj, když v pěti utkáních nepoznal hořkost porážky. Tým spoléhal hlavně na výkon Kalimera v brance který tým držel svými zákroky a pokud bylo potřeba, dával z pozice gólmana i důležité góly. Je pravda, že svůj tým dostal i několikrát pod obrovský tlak svými hrubými chybami a riskantními kličkami přiváděl spoluhráče k šílenství a mnohdy dramatizoval již vyhraná utkání. Tým však měl rozdílového hráče v útoku Jardu Lasky Ludvíka, kterému výborně sekundoval zbytek týmů. Dvorní nahrávač Tomáš Pěnkava. Spolehlivá obranná dvojice Kodl- Bendík. Bojovník Mara Rehberger. Nebezpečný hroťák Latas. Tým vsítil několik gólů hlavou(Lasky,Bendík) za které by se nestyděl ani Honza Koler. I z tohoto důvodu hrál tento tým bez čepic (viz společné foto). Raritou turnaje byla neskutečná trefa Bendíka, který svoji nebezpečnou střelou v jednom z utkání dokázal trefit místo branky pohár za první místo (nejspíše to bylo znamení) a po pádu na zem se ho už nepodařilo dát dohromady. Naštěstí pořadatelé zareagovali velmi rychle a během několika málo minut sehnali zcela nový pohár.

Černý tým skončil na pěkném třetím místě jeho hráče, ale daleko více než místo na bedně těšila předvedená hra, která se musela líbit všem. Všechny jejich góly padaly po krásných kombinacích na jeden dotek. I proto si tento tým mohl dovolit hrát s klubovými čepicemi (viz společné foto). Nebylo potřeba hlavičkovat. Na tomto týmu bylo vidět, že byl tvořen především z trenérů minipřípravek a přípravek, kteří u svých svěřenců preferují předvedenou hru více nad celkovým umístěním. Tým černých držel hlavně brankář Pavel "Zeď" Kučma a byl jednoznačně nejlepším hráčem tohoto týmu společně s nejstarším účastníkem turnaje Milanem "Darlem" Železným. O defenzívu s ofenzivními výpady se staral Kaidlik" a ,,Dan". Prvně jmenovaný předváděl rychlé kličky a druhý jmenovaný o sobě dával vědět tvrdými střelami. O útočnou fázi se starala trojice Pryclik, Berkoš ,Sam plus další bek Pidra,kterému se jak sám říka změnil jeho život po neproměněné šanci v boji o druhé místo o 360 stupňů.

 

Řekli po turnaji

 • mobil xiaomi 347Jarda Ludvík - Lasky - Náš klub může být jen hrdý na to, jaký jsme kolektiv! My jsme zase hrdí, že máme takového prezidenta, který nám umožňuje dělat to, co nás baví. Poděkování zaslouží i náš Milan Samek, který nás drží pohromadě, stará se o nás a doufám, že pochopil, že se může pořád od vítězného mužstva učit. Důležité je i zde napsat, že jsme si odhlasovali, že my jsme trenéři a nejsme povinni uklízet branky...že je to práce správce areálu a je jen na něm, jak si to zařídí.
 • Pavel Kučma – Kučmis - Bylo dnes ctí zahrát si s takovými hráči v jako je Dádra a spol. byl to parádní zážitek. Mrzí mě, že i přes moji rychlou rozehrávku byli moje přihrávky na Dárlu hodně zpomalené, protože on je v tomto věku stále velmi dobře rychlostně vybavený hráč.(viz branka kterou dal hráčům Jevišovic). Dále byla radost sledovat Laskyho v týmu oranžových. Budu mu určitě volat zda by nechtěl svoje kvality předvádět na trénincích našim nejmenším hráčům u nás v klubu.
 • Honza Lattner - Laťas - Byl to vynikající turnaj a skvěle strávený den s kolegy a kamarády z našeho klubu. Bylo to super nejen na hřišti, ale i na pozápasovém posezení na Sýpce u tataračku zakončené na kulečníku v Sedlešovicích. (klubový server – Latas tento kulečníkový miniturnaj vyhrál společně s Jardou Pavlíčkem)
 • Petr Železný - Pidra - Na turnaj jsme odjížděli v perfektní náladě, protože v taxíku kolovala slivovice, borovice ořechovka. Jinak samotný turnaj byl hlavně ze strany černého týmu vynikající. Byla radost se na to dívat. Navíc se mi líbilo, že jsme po turnaji zůstali všichni společně v hospůdce, kde jsme dali pár iontových nápojů. Těší mě, že jsem si mohl zahrát s mým trenérským parťákem a kolegou Pavlem Kučmou byl to skvělý zážitek.
 • Milan Samek – Sam - Turnaj určitě splnil všechna očekávání. Děkujme hlavně Zdeńkovi Macháčkovi a jeho spolupracovníkům za uspořádání tohoto turnaje. Našim cílem bylo se hlavně společně pobavit a to se nadmíru povedlo. Už cestou na turnaj následně v samotném turnaji v kabině a i po turnaji. Bylo vidět, že všichni naši trenéři jsou výborní fotbalisti. Někteří mě svými výkony určitě překvapily. Další trenéry jsme ještě postrádaly (Michal Sobota, Přemek Skopal, Milan Železný, Šantyk, Milan Zika, Leoš Ludvík, Jarda Pavlíček, Tomáš Jakeš, Jirka Samek, Martin Veselý a Franta Vávra).
 • Luboš Kaidl – Kaidlik - Hrát s takovými legendami pro mne byla čest. Druhý den po turnaji by mne předběhl i Šantyk s prstem v zadku, ale šíleně jsme si to užil. Jsem nadšený, že jsem byl součástí akce, z které dával Dárla gól patičkou. Trochu mě zklamal Lasky,pár ušmudlaných gólů a tisíc nastřelených tyček mě fakt zklamalo a kdyby neměl pod dresem to ramínko tak to snad nedal ani hlavou,ale neboj Jari,zapracujeme u tebe na koncovce. Hrát s prezidentem v jednom týmu je taky zážitek na celý život. Pidro,zničil jsi mi vánoce. Díky kluci za pěknou sobotu a přeji všem pěkné svátky.
 • Martin Benda - Bendík - Jsem rád, že jsem si v sobotu určitě prodloužil život minimálně o rok. Tolikrát se zasmát můžu jedině s touhle partou. Dík chlapi a pěkný svátky!
 • Martin Prycl - Priclík - Trenéři jsem šťastnej, že jsem Vás poznal. Díky za každý den s Vámi. Vše už zde bylo řečeno. Krásný turnaj super zábava. Pidro promiń za tu černou kouli. (klubový server – Priclík prohrál s Pidrou finále v kulečníku)

Další ohlasy a komentáře budou doplněny ....

IMG 20151219 150828

IMG 20151219 150715

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři