5. kolo FK Znojmo dorost A - FC Miroslav 5:3 (2:2)

Góly: Rytíř 2x, Krontorád Martin 2x, Koňařík

Předehrávka 5.kola

Sestava a hodnocení utkání:

Rybníček (9) - Vojtěch (8), Procházka (8), Krontorád Marek (8), Ondra (8) - Gazsio (7), Beno (8), Veselý (8), Lichevník (7) - Krontorád Martin (8), Rytíř (8)

Střídání: Lustig (8), Koňařík (8), Truhlář (8), Balada, Nguen Martin, Buchtela,

Dnes jsme přivítali na domácím hřišti v předehrávce pátého kola tým z Miroslavi. Hned při nástupu byla vidět že soupeř je o dva až tři ročníky starší. Zápas začal ve vysokém tempu soupeř se snažil rychlostí a výškovou převahou nakopávanými míči za obranu mi odpovídali kombinační hrou. Do první naši velké šance se dostal na hranici malého vápna Beno ale brankáře se mu překonat nepodařilo. V 6. minutě soupeřovi vyšla taktika a po balonu za obranu šli do vedení 0:1. Náš tým si vypracoval další šanci tentokrát střela Martina Krontoráda skončila na tyči. V 10. minutě soupeř opět využil balón za obranu a bylo 0:2. V této fázi zápasu jsme přemýšleli jestli vzadu nehrát na klasického stopéra, ale kluci již mají zažitou hru na čtyřku v řadě s Rybňou v zádech, tak jsme věřili ,že prvotní neúspěch nás nepoloží. Kluci makali dál začali si vytvářet další šance a v 19. mimutě po přihrávce od Bena napřáhl ke střele na velkém vápně Ondra Rytíř a snížil na 1:2. Ve 25. minutě opět našel Beno ve vápně Ondru Rytíře a bylo 2:2. Zápas začínal znovu. Šance se rodily na obou stranách naše obrana sváděla těžké souboje a Rybňa v bráně musel předvést svoje kvality. Směrem do předu se nám podařilo vsítit třetí branku, ale rozhodčí byl proti, když uvěřil mylnému ofsajdu a tak se šlo na poločasovou přestávku nerozhodně. Do druhé půle jsme posílili kraj zálohy Adamem Lustigem, ( Gazi se necítil dobře) a šlo se na to. Ve 49. minutě šel soupeř opět do vedení 2:3. Netrvalo však dlouho hned v 50. minutě po Vojtově přihrávce vyrovnal Martin Krontorád 3:3. Šance se dál rodili na obou stranách a bylo zřejmé, že kdo dá další gól bude blízko výhře. Ve druhé půli se nám moc nedařilo zakládat hru z obrany, museli jsme si pomoct výkopy a tak přišel čas pro našeho žolíka Dominika Koňďu který splňoval výškovou převahu  soupeře a zadařilo se v 75. minutě mu z rohového kopu posadil na hlavu balón Beno a Koňďa nasměroval tým do vedení 4:3. Po této brance byl na řadě soupeř, dařilo se nám držet míč  na zemi a kombinovat, soupeř se nemohl dostat ke své hře, přesto vyrovnání byli blízko po naši občas nepřesné kombinaci, ale Rybňa opět čaroval. V 88. minutě další střídající hráč Matěj Truhlář připravil gólovku pro Martina Krontoráda a ten rozjásal naše výborné publikum popáté 5:3. Kluci dnes předvedli velkou morálku, dokázali se 2x zvednout a zápas dotáhnout do vítězného konce. Jako tým předvedli velkou kvalitu, každý na hřišti nechal všechny síly včetně střídajících hráčů, a ti co se dnes do hry nedostali fandili svým spoluhráčům a doplňovali dobrou atmosféru.

V sobotu 14:15 se porveme o další body na hřišti FK Ořechov.

Trenéři: Rytíř Hynek, Svoboda Petr