18. kolo - Kohoutovice - IE Znojmo A - 0:1

Kohoutovice– IE Znojmo  0:1 (0:0), gól: Černý, asis: Kalina.

V osmnáctém kole jsme přijeli na poslední tým tabulky do Kohoutovic. Domácí pod vedením exligového Romana Kuklety chtěli letos už konečně vyhrát.  Pro nás  to bylo již třetí utkání v řadě které hráli na hřišti soupeře. Trenér Ludvík udělal oproti poslednímu utkání v sestavě jednu změnu a tak na hřiště vyběhla tato sestava:

Minařík,-  Kalina,Doválel, Kubošný, T. Eliáš ,- Černý( 88min Zika),  Samek,  Ostrý M. (86min Švestka),Ostrý T. – Kubále( 90 min Pavelka), Štáb.

My začali utkání aktivně a tak ten kdo se na dopolední utkání nedostavil včas málem přišel o první šanci do které se dostal Sam, ale jeho střelu vytěsnila domácí obrana. Další střelu na domácí branku pak poslal Ostrý M. , ale jeho pokus skončil těsně vedle. Domácí v prvních 15 minutách ohrožovali branku Minaříka jen po rohových kopech. Jinak se utkání odehrávalo ve středu hřiště. Ve 29 min utekl z pravé strany  Černý našel ve vápně volného Ostrého T., ale ten ve vyložené šanci přestřelil. Hned o minutu později unikl tentokrát z levé strany rychlonohý Štáb prostrčil míč na Kubáleho který se ocitl sám před gólmanem, ale odmítl poslat svůj tým do vedení a překopl domácí branku. Kohoutovičtí ještě do poločasu zahrozili tvrdou střelou z 25m která šla ovšem přímo do prostřed branky a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.
Druhá půle začala z obou stran bojovně, svou tvrdost přehnal Kalimero a obdržel žlutou kartu. V 54 min se dostal do dobré šance Štáb, ale domácí gólman mu včasným vyběhnutím skočil pod nohy. V 57 se k odraženému míči dostává Kalimero, ale i s jeho střelou si gólman domácích poradil. My se stále více tlačíme k brance kohoutovic, další slibnou šanci má Štáb, ale stav se opět nemění. Vše je ovšem jinak v 60 minutě Kalimaro posílá přihrávku na Černého, který dělá kličku před vápnem a levou nohou přesně k tyči posílá náš tým do zaslouženého vedení 0:1. Domácí se po gólu snaží o tlak, ale jejich hra je hodně křečovitá a nepřesná. Jediné nebezpečí hrozí od útočníka Koubka, ale i s ním si v nebezpečných situacích naše obrana poradí. Další šance máme opět my v 75 min uniká do otevřené obrany Samek, ale v rozhodující chvíli mu míč odmítl poslušnost. O dvě minuty později ten samý hráč trefuje tyč domácí svatyně. V posledních deseti minutách hrají domácí vabank,my se snažíme kouskovat hru, takticky střídáme a postupně posíláme na hřiště všechny své náhradníky. Domácí mají největší šanci na vyrovnání v 87minutě, kdy mají výhodu volného přímého kopu z 18metrů, ale Minis je na místě. Hlavní rozhodčí Jonáš nastavuje pět minut přes čas, ale ani to už nestačí domácím k vyrovnání a tak si odvážíme z brněnské čtvrti zasloužené tři body.

Jaroslav Ludvík trenér IE Znojmo:

Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas proti mužstvu, které hraje o záchranu. Chtěli jsme na velmi hrbolatém hřišti hrát jednoduše a aktivně, nepustit soupeře do tlaku. Myslím, že celé mužstvo zaslouží pochvalu, protože splnilo, to co jsme si řekli a navíc prokázalo velkou touhu po úspěchu.
Hodně jsme hráli v pohybu, dobře jsme bránili a vytvořili si několik šancí, které jsme nedokázali proměnit. Soupeř si vytvořil po naší chybě jednu šanci a jinak jsme ho pustili jen do centrovaných míčů, které naše obrana s brankářem pochytala. Zatrnulo nám těsně před koncem, kdy hosté kopali přímý kop z hranice vápna, ale brankář nás podržel. Škoda neproměněných šancí.
Věřím, že mužstvo pochopilo, že když v zápase odvede maximum, přidá srdíčko a předvede kolektivní výkon, tak potom uspěje.
Tímto zápasem jsme uzavřeli sérii 3 zápasů venku a se ziskem 4 bodů můžeme být spokojeni.

Vloženo Pondělí, 16. duben 2007 @ 10:53:13 CEST uložil Sam