12. kolo - Tasovice - IE Znojmo 0:1

Tasovice - IE Znojmo 0:1 (0:0),  gól:  Černý, asist: Kubále.

Ve dvanáctém kole jsme zajížděli na první celek tabulky I.A třídy do Tasovic. My přijeli na derby bez zraněného Truhláře a Štába, do sestavy již mohl trenér Ludvík počítat se Samkem. V domácím týmu nechyběl exligový Valnoha.
Náš tým tak vyběhl k prestižnímu zápasu v tomto složení:

Minařík,- Kalina, Doválel, Pešek, Šťava,- Eliáš, Kubošný, Samek, Černý , – Kubále(87min Zika) Ostrý ( 85min Vyorálek).

Hned od první minuty se za silného větru na tasovickém trávníku strhla bitva. Již ve třetí minutě udělil sudí žlutou kartu za faul na Samka domácímu Mališkovi. Za dalších pět minut uviděl žlutou kartu na druhé straně náš Samek také za faul. Domácí chtěli dát rychle gól a tak byli od začátku o dost aktivnější než my, ale naši kluci zodpovědně bránili. Na hřišti nebylo ani pro jedno z mužstev mnoho prostoru něco vymyslet. Přesto se v 15min dostal do slibné šance Samek, ale jeho pokus skončil nad brankou. Aktivní domácí se do šancí dostávali převážně po standardních situacích a to převážně z rohu. Naše obrana si s nimi ovšem poradila. V 28min stálo při Minaříkovi štěstí kdy prudce nastřelený a větrem nesený míč skončil na břevně jeho branky. Poté na druhé straně předvedl sólo přes půl hřiště Samek, ale nedotáhl jej do konce.  Další následné závary hasila naše obrana houževnatými zákroky. Boj na hřišti pokračoval až do poločasu, ale byl to opravdu spíše boj o každý metr než pohledný fotbal a tak šancí moc nebylo.
Ve druhém poločase pokračovalo derby ve stejném duchu. Domácí se opět více tlačili před naší branku, ale jejich hře chyběl moment překvapení. Dlouhé nakopávané míče neměli ten správný efekt a bojovně hrající hosté si s nimi uměli poradit. V 67min dal  Doválel krásný dlouhý pas Šťavovi který jej poslal do vápna kde se nejlépe zorientoval Černý a pohotovou střelou nás poslal do vedení 0:1. Domácí byli po gólu otřeseni tak jako i tasovičtí diváci kteří hnali své svěřence do útoku. Tím se otevřel prostor na brejky pro náš tým. Domácí stále míče nakopávájí a navíc se na jejich kopačky lepí nervozita a kazí i jednoduché přihrávky. Největší nebezpečí stále hrozí po standardních situacích. Při jedné z nich zahrozí domácí Horák hlavou, ale Minařík stojí přesně tam kde má. Běží 78min v našem vápně padá tasovický Čermák diváci chtějí pokutový kop,ale hlavní rozhodčí je proti. Čas rychleji ubíhá domácím. Naši kluci bojují na doraz jsou neustále ve skluzu a vymačkávají ze sebe poslední zbytky sil. V závěrečných minutách hrají domácí vabank a trenér Svoboda posílá na hrot další hráče. V 85min můžeme dát pojistku, ale Eliáš těsně minul hlavou krásný centr Ostrého. V závěru utkání hrajeme takticky střídáme a držíme čas. Na hřišti se opět přiostřuje unikajícího Samka tvrdě fauluje Macháček, ale sudí dává jen žlutou kartu. My každou chvilku čekáme na konečný hvizd. Ten přichází v 93min a my si tak odvážíme z tohoto derby velmi cenné tři body a tasovické tak posíláme na druhé místo I.A. třídy. Po zápase se naši hráči radují, vychutnávají si slastný pocit vítězství a děkují našim divákům kteří jim vytvořili výbornou kulisu. Tento výsledek se do historie oblekovické kopané zapíše velkými  písmeny.

Jaroslav Ludvík trenér IE Znojmo:
Na soupeře jsme se celý týden připravovali a věřili jsme si na něj. V první půli jsme, ale hráli hodně ustrašeně a měli jsme z domácích přílišný respekt a proto byli  lepším týmem oni. Ve druhé půli se naše hra zlepšila a navíc jsme přidali gól po hezké akci. Toto utkání rozhodl výborný kolektivní výkon a enormní nasazení mého týmu a za to jim všem děkuji.

Vloženo Úterý, 31. říjen 2006 @ 09:08:26 CET uložil Sam