19. kolo - Starý Petřín - FK IE Znojmo B - 3:1

Starý Petřín - FK IE Znojmo B - 3:1 (1:1), gól - Miloš Pojer

Sestava: Krčál - Navrkal, Pavelka, Logr, Pojer Michal - Jakub (Dočekal), Truhlář, Poláček, Holzbauer (Meister) - Vašíček, Pojer Miloš (Benda).

Po minulé domácí prohře jsme odjeli do Strého Petřína s tím, že především obraz naší se musí zlepšit. To se také na začátku zápasu vcelku dařilo a zhruba kolem 15. minuty se nám podařilo dát vedoucí gól ze standardní situace Milošem Pojerem, který se krásně trefil k tyči. Hráli jsme opravdu o poznání lépe než v minulém kole a další šance na sebe nenechali dlouho čekat. Bohužel při nás nestála štěstěna a tak jsme branku dvakrát těsně minuli a jednou jsme nastřelili tyč. Domácí se však v žádném případě nevzdávali a hra se postupně vyrovnala. A to až do té míry, že se jim do poločasu podařilo po centru, který asi Petr Krčál mohl mít, hlavou vyrovnat.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním nedostat na začátku branku a pokud možno ji naopak vstřelit. Domácí svou hru oproti první půli zlepšili a několikrát nebezpečně zaútočili. Navíc jsme zjistili, že nastoupili s dalším hráčem, který se pohyboval těsně u lajny a neustále zvedal praporek jako při posunech na nádraží. Kolem 70. minuty však přišel se svým číslem pan hlavní rozhodčí a po jednom souboji v našem vápně nařídil pokutový kop. Samotní domácí byli tak překvapeni, že i matador Roman Přibyl se nevěřícně ptal, co že se vlastně bude kopat a na kterou stranu. Bleskové rozhodnutí pana rozhodčího nás prakticky všechny totálně rozhodilo a hlavně to vypadalo, že i někteří mladší hráči asi dostanou infarkt (Arnošt Logr). Pan rozhodčí nám ještě bez ostychu potvrdil, že "na to čekal". Penaltu s přehledem Přibyl proměnil a domácí se dostali do pohody. Asi za 10. minut vstřelili po hrubé nekoncentrovanosti naší obrany svůj třetí gól a bylo prakticky rozhodnuto. My jsme se dostali už jen do jakési křeče a naše hra dostala stejnou podobu jako v minulém kole. Do konce utkání měl pan rozhodčí ještě několik "vynikajících" rozhodnutí (například ponechání výhody, kdy by šel prakticky zcela sám "Drdík" na golmana). Gól se však již nepodařilo vstřelit a tak jsme opět prohráli.

Nemohu si odpustit znovu připomenout výkon či představení pana rozhodčího Šplíchala, který jak nám potvrdili docela spolehlivé informační kanály "rád pomůže". Nic to ovšem nemění na tom, že se nám v posledních dvou kolech nedaří vstřelit góly ze hry a hlavně naše morálka na hřišti je katastrofální. Neustálé pokřikování jeden po druhém (nemyslím zdravé hecování či povzbuzení), vytýkání si chyb, které se má dít v kabině nebo jen od trenéra, hádání se, pořvávání po rozhodčím a podobně náš výkon rapidně snižuje místo soustředění se na hru. I to, jakou morálku má mužstvo má vliv na jeho výkon. Bez psychické odolnosti ne nedá vyhrávat. Na druhou stranu je při podobných výkonech rozhodčího jaký jsme v sobotu viděli opravdu velmi těžké udržet nervy na uzdě.

dsc01609dsc01610dsc01611dsc01612