Gól - Kubále 2x, Rolník, Kapitán, Kalina p.k.,

V sobotu 19.9. jsme zajížděli k dalšímu utkání do Rajhradu.

Do utkání vyběhla sestava:

Polášek - Kalina, Veselý, Železný M., Ostrý(26' Kubošný) - Rolník, Šťáva, Železný P.(46' Urválek), Černý - Kubále, Kapitán.

Hrálo se krásného slunečného počasí a hned od začátku zápasu se bylo na co dívat.
Ve 2.min. napřáhl Veselý z 30m, ale jeho střela letěla nad. Na druhé straně kontroval domácí Kouřil, ale i jeho střela byla nepřesná a nevešla se mezi tyče naší brány.
V 6.min. jsme podnikli rychlý útok, Kapitán našel Rolníka, ale ten si míč nepřipravil a z dobré pozice střílel vedle.
O chvíli později předvedl pěknou individuální akci domácí útočník, kdy si míč ve vápně zpracoval na prsa a z otočky těsně přestřelil naší bránu.
V 15.min. jsme zahrávali přímý kop, k míči se postavil Železný P., ale domácí brankář byl u tyče včas.
V 22.min. propadla naše záloha, nestačila se vrátit a domácí po průniku středem hřiště střílí první gól zápasu a dostávají se do vedení - 1:0. Hned vzápětí přichází od domácích střela z dálky, kterou Polášek neudržel,vyrazil ji pouze před sebe k nohám dobíhajícího Sedláčka a pro něho už nebyl problém zvýšit na 2:0. Po těchto obdržených gólech jsme se rychle otřepali a v 31.min. po přímém kopu Černého se důrazem ve vápně prosadil Kubále a snížil na 2:1.
V 33.min. se po krásné střele Černého zpoza vápna vyznamenal domácí brankář.
Do poločasu jsme mohli ještě dostat třetí gól, kdy po špatné malé domů od Kaliny, Polášek těsně před dobíhajícím útočníkem odkopává, ale bohužel přímo k dalšímu domácímu, který střílí do odkryté brány, ale Kubošný je včas, tam kde má být, zastupuje Poláška a míč odkopává z brankové čáry do bezpečí.
Do druhé půle jsme nastoupili s velkým odhodláním se o výsledek zápasu porvat a pokusit se aspoň o vyrovnání.
V 50.min. vybojoval Rolník na půlce míč, šli s Kapitánem sami na domácího Janoška, ale ten vystihl Rolníkovu přihrávku a tím zhatil naši obrovskou šanci.
V 52.min. se Kubále kličkou zbavil obránce, šel do narážečky se Šťávou, ale ten bohužel místo gólové přihrávky, přihrál na kopačky domácího hráče.
Běžela 59.min. a nám obrovsky zatrnulo, kdy po našem špatně zahraném ofsajdu se domácí dostali do obrovské šance, ale podržel nás Polášek. A opět došlo k naplnění pořekadla nedáš - dostaneš, ale tentokrát konečně pro nás. Po této obrovské šanci domácích se dostal k míči Urválek, který krásným pasem našel na druhé straně hřiště Rolníka, který se v těchto případech málokdy mýlí - je vyrovnáno 2:2.
Než se domácí vzpamatovali z vyrovnávajícího gólu, tak už prohrávali - Kubále nás dostává krásnou střelou z 25m do šibenice do vedení - 2:3.
V 69.min. nachází Šťáva pasem za obranu Kapitána, který z velkého úhlu branku netrefil.
V 74.min. se odhodlal k velkému sólu Šťáva, kdy si míč na půlce prostrčil mezi beky a běžel sám na bránu, ve vápně ho dostihl domácí obránce, fauloval ho a rozhodčí odpískal pokutový kop. který proměnil s přehledem Kalina - 2:4.
A aby toho nebylo pro domácí málo, tak o minutu později zakončuje tuto naši vražednou čtvrthodinku Kapitán pátým gólem v domácí síti - 2:5.
Domácí tento obrat neunesli, zbytečně faulovali a diskutovali s rozhodčím. My jsme si  do konce zápasu vytvořili ještě dvě velké šance, ale Rolník s Kapitánem už úspěšní nebyli. Domácí z ojedinělé akce ještě v poslední minutě nastřelil břevno naší brány.

Ladislav Berka, prezident klubu IE Znojmo -  Před začátkem zápasu jsem doufal, že neprohrajeme. Za stavu 2:0 mi nebylo příjemně, ale mužstvu jsem věřil....protože vím, že oproti jiným sezónám tito kluci dřou až do poslední minuty, ikdyž je nepříznivý stav. Přesto, že jsme se nevyvarovali hrubých chyb, po kterých jsme prohrávali, jsme po zásluze zápas otočili, za což mužstvu děkuji.