5.kolo IE Znojmo - ČAFC Židenice 8-1

Napsali na JmFotbal

V sobotu 4.9. jsme přivítali na domácí hřišti mužstvo ČAFC Židenice. IE-Zidenice1

Branky:
12' Kalina z penalty, 16' a 54' Rolník, 44' a 78' Procházka, 74' Tkadlec, 81' Šťáva, 90' Černý - 69' Bim.

Mužstva nastoupili v sestavách:

IE Znojmo
Polášek - Kalina, Veselý, Kubošný, Tkadlec - Rolník(57' Švejdík), Adámek, Procházka, Ostrý - Mařík(61' Černý), Vašíček(66' Šťáva).

ČAFC Židenice
Tůma - Duchovný, Němeček, Konečný(26' Bělohlávek), Bim - Gaňa, Neumann, Mikšovský(46' Ratiborský), Motyčka - Stehlík, Kostka(43' Beneš).

Do první velké šance jsme se dostali už v 9.min., kdy centr Rolníka našel Maříka, jehož střela byla zblokovaná, ale míč se odrazil znovu k němu a přihrávkou pod sebe našel úplně osamoceného Vašíčka, který trefil gólmanovi nohy.
Ve 12.min. byl ve vápně faulován Ostrý, nařízený pokutový kop proměnil Kalina - 1:0.
O chvíli později poslal Vašíček míč za obranu Maříkovi, ten posunul na Rolníka, který nedal hostujícímu brankáři šanci - 2:0.
Hosté se dostali k ohrožení naší brány až v 23.min., když po přímém kopu hlavičkoval hostující hráč hodně nepřesně. Z protiakce našel Adámkův centr Tkadlece, bohužel z malého vápna zakončil nepřesně.
Ve 40.min. vybojoval Vašíček na půlce míč, přihrál Adámkovi, který šel sám na brankáře, ale ten se vytáhl skvělým zákrokem a míč vyrazil na rohový kop.
Před koncem první půle našel Rolníkův centr Procházku, který nás hlavou posílá do tříbrankového vedení - 3:0.
Do druhé půle naše mužstvo vletělo jako uragán, vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou....ke cti hostů slouží, že zápas nevypustili, nebránili pouze a snažili se hrát, čímž nám paradoxně pomohli k tomu, že jsme vstřelili tolik gólů.
V 50.min. se dostali do rychlého protiútoku rychlonohý Kalina s Ostrým, když jim v cestě stál jediný obránce, ale Kalina špatně přihrál.
Z další akce po přihrávce Procházky zahazuje tutovku Ostrý. Ale v 54.min. jsme se už dočkali Rolník tvrdou ranou zvyšuje na 4:0.
V 61' šel Mařík sám na bránu, gólman vyrazil před osamoceného Ostrého, který netrefil prázdnou bránu.
Hosté vstřelili čestný gól v 69.min., když byl přímý kop Bima tečován zdí a na změnu směru míče byl Polášek krátký. V 73.min. po centru Švejdíka vychytal brankář velkou šanci Černého, ale byl z toho rohový kop, který zakončil hlavou Tkadlec - 5:1.
Akce střídala akci, hosté nevěděli kam mají dřív skočit a my jsme v 78. a 81.min. po brankách Procházky a Šťávy zvýšili naše vedení na 7:1.
V 83.min. po dalším centru Švejdíka neproměnil Ostrý svoji třetí obrovskou šanci, když z malého vápna vysoko přestřelil. Z protiútoku Polášek chytil tutovku hostů, což zopakoval o čtyři minuty později.
V poslední minutě zápasu vstřelil ještě Černý gól, kterým završil skóre zápasu na 8:1.

T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Dnešní utkání se nám vydařilo, jak po herní stránce, tak i v proměňování šancí. Zápas si užili hráči i diváci. Jsem rád, že jsme se v tomto týdnu dokázali vypořádat s vysokou prohrou v Ivančicích a oba dva domácí zápasy jsme v tomto týdnu vyhráli.