logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

6.kolo Velká nad Veličkou - IE Znojmo A 0-0

Velká nad Veličkou - IE Znojmo A 0-0

V neděli 12.9. jsme zajížděli do Velké nad Veličkou.

Mužstva nastoupila v sestavách:

Velká nad Veličkou: Sládeček - Šácha, Vávra, Kohůt, Mota Lemons - Kružica( 78' Pavlinec), Valášek, Hyža, Macko - Němeček, Hrbáč

IE Znojmo: Polášek - Kalina, Veselý, Adámek, Tkadlec - Rolník, Šťáva, Procházka, Ostrý - Černý( 83' Mařík), Kapitán( 90' Samek J.)

Domácí nastoupili do utkání aktivněji a s jasnou taktikou nakopávaných míčů. Hned ve 2.min. ohrozili naši bránu tvrdou střelou z 20m, Polášek vyrazil před sebe a Kalina těsně před dobíhajícím útočníkem odkopl do bezpečí.
V 11.min. po dlouhém nákopu z hlouby hřiště, podklouzl Polášek, míč mu vypadl z rukou a naše obrana odvrátila na rohový kop, po jehož zahrání hlavičkoval domácí stoper vedle naší brány.
Po odehrané čtvrthodině jsme se už srovnali s hrou domácích a po zbytek prvního poločasu jsme byli lepším týmem a hned jsme si vytvořili velikou příležitost, když krásná ulice Černého našla Kapitána, který utekl domácímu stoperovi, ale Sládeček vytáhl skvělý zákrok a Kapitánovu střelu vytáhl na rohový kop.
Po jeho odehrání získal odražený míč Tkadlec, nacentroval za domácí obranu, která špatně vyběhla a nechala za sebou 3 naše hráče!!!!!, bohužel Ostrého přihrávku do prázdné brány na Veselého vystihl domácí brankář. Obrovská škoda těchto dvou šancí.
V 26.min. jsme předvedli oku lahodící kombinaci na jeden dotek ve středu hřiště, dostali jsme se do přečíslení 3 na 1, ale Rolníkova přihrávka trefila domácího obránce. V 37.min. po našem rohu vyhlavičkovali domácí hráči dvakrát míč z prázdné brány a hned z další akce našel opět krásně Černý přihrávkou za obránce Kalinu, bohužel v souboji jeden na jednoho byl opět úspěšnější domácí gólman a střelu vytěsnil na rohový kop. Po jeho rozehrání se dostal k zakončení hlavou Šťáva, ale míč z jeho hlavy letěl vedle Sládečkovi brány.
Ve druhé půli se hra už vyrovnala, hřiště bylo hodně rozbahněné a v druhé pětačtyřicetiminutovce to byl spíše boj od vápna k vápnu, plný osobních soubojů.
V 55.min. se postavil Kalina k přímému kopu z 18m, míč poslal krásně přes zeď, bohužel si nevšiml, že domácí gólman přečetl jeho úmysl a risknul správnou stranu brány a dopředu si počkal na míč u správné tyčky.
Po této standartní situaci byla hra hodně rozkouskovaná, odehrálo se ve středu hřiště plno tvrdých soubojů, které rozhodčí ocenil dvěmi ŽK na každé straně.
V 74.min. vypustil svůj "projektil" Rolník, ale míč letěl těsně vedle.
V 78.min. jsme zahodili obrovskou šanci, když se po rychlém útoku zbavil kličkou Ostrý obránce, přihrál Kapitánovi, který místo přihrávky na úplně volné Černého s Rolníkem volil střelu přes obránce, se kterou neměl domácí brankář problém.
Nám zatrnulo v 80.min., kdy domácí hráč z rohu velkého vápna vystřelil jen těsně mimo naši brány.

Řekli po utkání:
T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Bohužel jsme vinou nemoci některých hráčů nemohli nastoupit v optimální sestavě. Za první poločas jsme si zasloužili vyhrát, ale neproměnili jsme ani jednu ze 4 velkých šancí. Druhá půle už byla vyrovnaná, domácí po celý zápas nezměnili taktiku nakopávaných míčů, což jsme dokázali eliminovat. Získali jsme bod z venku, tak jsme spokojeni. Mužstvu patří dík za to, že i přes špatný zdravotní stav některých hráčů zápas zvládlo.


Jaroslav Ludvik

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři