V sobotu 18.9. jsme přivítali na domácím hřišti mužstvo Rájce-Jestřebí.

IE Znojmo - Polášek - Kalina, Kubošný(64' Kapitán), Veselý, Tkadlec(88' Švejdík) - Rolník, Šťáva, Adámek, Ostrý - Vašíček(73' Černý), Procházka

Rájec-Jestřebí - Němeček - Škvarenina, Rusler, Macík, Herman - Sedlák, Holý, Opletal, Nedělník - Sova, Ostrý

Branky:

1:0 30' Rolník

2:0 84' Černý

ČK 76' Sova(R-J)

Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané. K prvnímu ohrožení branky jsme se dostali my, když odrážený míč krásně trefil Šťáva, bohužel rozezvučel pouze tyč hostující brány. Hosté vystřelili poprvé na naši bránu v 18.min., střela z 20m mířila vysoko nad. O pět minut později se protáhl Procházka kolem obránce, vnikl do vápna, ale jeho přihrávka nikoho nenašla. V 30.min. se dostává k míči Rolník a prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:0. Tento gól nás velmi nabudil a do konce poločasu jsme soupeře více zatlačili na jejich polovinu. V 33.min. centr Rolníka nachází Ostrého, který v dobré příležitosti míří přímo do brankáře.

V 35.min. se opírá do míče z 30m Kubošný, ale pěkná střela letí nad Němečkovu bránu. V 37.min. se osmělili hosté a hned nám zatrnulo - kombinace na jeden dotek, centr do vápna a tutovku naštěstí zahazuje hostující ostrostřelec Ostrý. My jsme odpověděli ve 40.min., když si na centr Tkadlece zaběhl za obranu Šťáva, ale bohužel k zakončení mu chyběl malý kousíček. V poslední minutě prvního poločasu vypadl Poláškovi míč z rukou po tvrdé střele z dálky, ale dostal se k němu včas před dobíhajícím útočníkem.

Na začátku druhé půle si hosté vytvořili několik standartních situací, ve kterých měli velkou výškovou převahu a tím nás dostali do defenzívy. My jsme odpovídali rychlými protiútoky, bohužel nadějně rozehrané situace jsme nedotahovali do konce vinou nepřesných přihrávek. V 56.min. si zpracoval hostující útočník ve vápně centr ze strany, obtočil se kolem Kubošného, naštěstí jeho tvrdá střela trefila Kaliny. V 69.min. jsme byli jen kousíček od vyrovnávacího gólu, centr na zadní tyč našel volného Sovu, jehož zakončení skvělým vyběhnutím tečoval Polášek, bohužel míč i tak mířil do prázdné brány, ale "tygřím skokem" se za míčem vrhl Kalina a akrobaticky dostal míč z prázdné brány. Vzápětí nebezpečný přímý kop Macíka letěl těsně nad.

V 84.min. poslal míč za obranu Kapitán, před dobíhajícími Ostrým a Procházkou se stihl k míči dostat hostující gólman, jenž vyrazil míč k Černému, který nás poslal z "první" do vedení 2:0. A tento výsledek jsme si už do konce zápasu pohlídali.

Řekli po utkání:

T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Dnes jsme odehráli velice těžké utkání proti kvalitnímu soupeři, který neustále hrozil při standartních situacích. Ty jsme ale dokázali po celý zápas eliminovat. První půle byla z našeho pohledu lepší, druhou půli nás soupeř zatlačil, ale ubránili jsme se a nakonec přidali ještě jednu branku. Bylo to dnes opravdu odbojované utkání od všech hráčů.