logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

17.kolo IE Znojmo A - Bzenec 4-1

ie-Bzenec-20042011FK IE Znojmo - Slovan Bzenec 4:1 (0:1)

Branky: 73. a 89. Ostrý, 50. Vašíček, 79. Šťáva - 31. Kasala

ČK: 65. Linhart. Diváků: 120

Sestavy:


IE Znojmo: Vítámvás - Kalina(81' Kubošný), Veselý, Tkadlec - Rolník, Adámek, Šťáva, Ostrý - Procházka, Kapitán(72' Černý), Vašíček(85' Zach)

Bzenec: Pelíšek - Šebesta, Hrotek, Linhart, Dulovecz Tomáš - Šifel, Škodík, Ingr, Hoša - Paták(69' Dulovecz Michal), Kasala(82' Hapla).

Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný, obě mužstva si dávala pozor, aby neudělala chybu. Poprvé zahrozili hosté, když si na rohový kop v 10.min. naskočili mezi našimi hráči 2 útočníci soupeře, naštěstí ani jeden z nich míč netrefil. V 17.min. vybojoval na polovině hřiště Kalina míč, poslal ho na Procházku, který z první sklepl do šance Kapitánovi, ale hostující gólman byl připraven a střelu zneškodnil.
V 21.min. zahazujeme obrovskou šanci - Vašíček po přihrávce od Kaliny skvěle nachází na malém vápně osamoceného Kapitána, bohužel ten netrefuje bránu. V 25.min. vytvořil další šanci pro Kapitána dobře napadající Šťáva, ale Kapitán se ukvapil a zbrkle zakončil vedle hostující brány. Po půlhodině hry si na rychle rozehraný přímý kop naběhla za obranu Procházka, ale hostující Pelíšek opět ukázal své kvality. V 31.min. se dočkali hosté, Ostrý zahrál špatnou malou domů, takže pro Kasaly nebyl problém dopravit míč do prázdné brány - 0:1.
V 35.min. jsme zahodili 2 obrovské šance během jedné minuty, nejprve gólman skvěle vyrazil Vašíčkovu střelu a zlikvidoval i jeho dorážku a po rozehrání následného rohovového kopu se ocitl na malém vápně úplně volný Procházka, jehož hlavička letěla nad hostující bránu.
V 40.min. hosté předvedli rychlou akci zakončenou přihrávkou na úplně volného útočníka, který šel sám na Vítámváse, ale ten mužstvo podržel a střelu vyrazil na rohový kop. Poté se znovu zaskvěl, když rozehraný roh zakončil v malém vápně hlavičkující hráč, ale domácí gólman skvělým reflexem vykopl míč mířící do jeho protipohybu mimo naši bránu.
V 50.min. jsme konečně "odčarovali" skvělého Pelíška, když přetažený centr vrací před bránu Tkadlec a Vašíček vyrovnává  - 1:1.
Hosté se dostali na naši polovinu v 61.min, když zahrozili střelou z 25m, ale naštěstí nepřesnou.
V 65.min. byl po druhé ŽK vyloučen hostující hráč a domácí mužstvo toho využilo a sevřelo hosty před jejich bránou. V 73.min. po sérii narážeček napřahuje Ostrý ze 17m a nedává Pelíškovi umístěnou střelou šanci - 2:1.
Na hráčích Bzence bylo vidět, že rezignovali a věnovali se spíše rozhodčímu a vyčítání si mezi sebou, čímž úplně ztratili koncentraci a po zbytek zápasu se nezmohli na kloudnější akci.
V 79.min. vyvezl Rolník míč z vlastní poloviny, přihrál Ostrému, který našel volného Šťávu, jenž měl dostatek času na střelu a posílá domácí do dvoubrankového vedení - 3:1.
V 88.min. má "tutovku" Zach, jeho střelu vyráží Pelíšek k Černému a vzápětí likviduje i jeho dorážku.
V závěru střílí ještě svůj druhý gól v zápase Ostrý, když se dostává ke střele z úplně stejné vzdálenosti jako při prvním gólu, jen tentokrát je jeho střela tečovaná obráncem do protipohybu gólmana - 4:1.

Řekli po utkání:
T. Pěnkava - Očekávali jsme těžký zápas, což se potvrdilo. Po úvodním oťukávání jsme se dostali do první velké šance v 21.min. a od té doby jsme byli lepším týmem, bohužel další 3 velké šance jsme neproměnili a v 31.min. jsme hostům nabídli vedoucí gól jako na zlatém podnose, jak je naším zvykem.
Dokonce jsme mohli inkasovat ještě jednu branku, ale brankář nás podržel.
Druhá půle byla podobná té první, s tím rozdílem, že jsme naše šance začali proměňovat a soupeře jsme do žádné nepustili. Z tohoto pohledu je naše výhra naprosto zasloužená.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři