16.kolo IE Znojmo B - Tasovice B 2-2

Ve větrném nedělním dopoledni jsme přivítali na domácím hřišti "rezervu" Tasovic.

IE Znojmo B - Tasovice B 2:2 (1:0)

Branky: 1' Poláček, 82' z pen. Adámek - 60' Dítě Petr, 77' Čop.

Nastoupili jsme v sestavě:
Polášek - Pavelka, Mossmer, Bulín, Kubošný - Doválel( 60' Pojer Miloš), Adámek, Samek M.(89' Pojer Michal), Zach - Procházka, Poláček(68' Logr).

Začátek zápasu se nám povedl, na konci 1.minuty rozehrál rychlou akci Samek s Procházkou a Poláček jejich dílo dokončil - 1:0.
V 6.min. hosté vytvořili velký závar v našem pokutovém území, ale Polášek byl připravený a gólovou střelu vytáhl nad břevno.
V 10.min. se do rychlého brejku dostal Adámek, přeloboval brankáře, ale hostující obránce stihl ještě vyhlavičkovat míč mířící do prázdné brány.
Za chvíli se dostal do obrovské šance Samek, bohužel neproměnil.
V 26.min. napřáhl z 20m hostující Harenčák a jeho krásná střela jen těsně minula naši bránu.
My jsme odpověděli rychlým brejkem 4 na 2, Samek se ocitl opět sám před brankářem, ale bohužel ani tuto vyloženou šanci neproměnil.
Do druhého poločasu vlétli hosté jako "uragán" s jasným úkolem zápas otočit. Dostali nás pod velký tlak a jen s velkými obtížemi jsme odolávali jejich útokům. V 53.min. netrefil Bulín míč a ve velké šanci hostující hráč jen těsně minul naši bránu. O 2 minuty později si během chvilky vytvořili dokonce dvě velké šance, ale i ty jsme přežili. V 58.min. jsme se mohli dostat do dvougolového vedení, bohužel rychlý útok zakončený Poláčkem skončil jen v boční síti a tak udeřilo na druhé straně, když hosté korunovali svůj tlak nejprve v 60.min. vyrovnávacím gólem a v 77.min. otočili výsledek ve svůj prospěch - 1:2.
My jsme se chtěli pokusit aspoň o vyrovnání což se nám nakonec podařilo a po faulu na Procházku vyrovnal Adámek z pokutového kopu.

Řekli po utkání:
J. Ludvík - S bodem jsme spokojeni, sice jsme mohli vést po první půli o 3 góly, ale ani ty vyložené šance jsme nebyli schopni proměnit. V druhé půli nás hosté těžce zatlačili do defenzívy a potvrdili pověst vynikající mužstva, jehož kvality vysoce přesahují OP. Myslím, že i přesto, že hosté byli v kontextu celého zápasu lepším týmem, fotbalovějším, tak jsme si ten bod zasloužili za velké nasazení a bojovnost, což by tak mělo vypadat z naší strany každý zápas, ale bohužel to tak není. Pevně věřím, že se mužstvo konečně chytne "za nos" a bude takto pokračovat i v dalších zápasech.