Nikolka hledá dárce kostní dřeně

Muži FK Znojmo se zapojili do charitativní akce pro Nikolku

Pomozte i Vy

Někteří z nás ať už z doslechu,sociální sítě,tisku nebo i televize slyšeli o malé Nikolce ze Znojemska, které v pouhých 8. měsících koncem loňského roku byla diagnostikována akutní myeloidní leukémie-nádorové onemocnění krve a zahájena léčba na Klinice dětské onkologie FN Brno.

Chemoterapie bohužel nezabrala a jediná možnost, jak zachránit Nikolce život je transplantace kostní dřeně. Doposud se žádný vhodný dárce nenašel a proto bychom chtěli poprosit jak hráče, tak i jejich rodinné příslušníky, přátelé aby se zapsali jako dárci kostní dřeně. Konkrétně ve Znojmě se odběry provádí na Hematologicko-transfuzním oddělení, Po-Pá 7:00 - 15.30 hodin.

Koho hledáme: - zdravé lidi ochotné pomoci jiným ve věku 18 - 40 let (do registru můžete i nad 35, jen musíte poslat dar 1500 a z toho se vstupní vyšetření zaplatí). Dar si můžete uplatnit při ročním zúčtování daně z příjmů - dárcovství je bezplatné a stojí Vás jen pár minut a cca 2 ml krve - krevní skupina nehraje roli - výborný zdravotní stav (žádné závažné onemocnění - ani v minulosti) - bez trvalé medikace a léčby.

Pevně doufám, že nás do registru vstoupí hodně

…každý má právo na život!